Lewis Hamilton zadowolony z dotychczasowych wyników w Brazylii

Autor: | 13 listopada 2016

Podczas przedostatniego weekendu wyścigowego w tym sezonie, Lewis Hamilton oznajmił, że czuje się bardzo komfortowo na torze. Brytyjczyk wierzy, że wygra kolejny wyścig z rzędu, a kwestia mistrzowskiego tytułu rozstrzygnie się w Abu Dhabi.

Nie licząc trzeciej sesji treningowej, w której triumfował Nico Rosberg to Brytyjczyk zdominował dotychczasowe zmagania na Interlagos. Podczas kwalifikacji, 31-latek uzyskał najlepszy czas [1:10:736], dzięki któremu wystartuje z pierwsze pola do dzisiejszego wyścigu.

– Podczas kwalifikacji czułem się bardzo dobrze – oznajmił trzykrotny mistrz świata. – Nico jest coraz szybszy, jednak nie pokrywa się to w wynikach.

Zawodnik Mercedesa ma nadzieję na przedłużenie walki o trofeum sezonu  do ostatniego wyścigu.  By tego dokonać musi po raz kolejny stanąć na najwyższym stopniu podium. Jeśli się uda, będzie to pierwsze zwycięstwo brytyjskiego kierowcy w Sao Paulo.

– To najlepsze czego mogłem się spodziewać po przybyciu do Brazylii – powiedział były kierowca McLarena. – To dopiero moje drugie pole position tutaj. To zawsze był tor z którym się borykałem, tym bardziej cieszy fakt z bycia na pierwszym miejscu – zaznaczył.