Max Mosley: Liberty Media powinno zostawić Ecclestone’a

Autor: | 6 lutego 2017

Max Mosley stwierdził, że gdyby znajdował się na czele Liberty Media, to pozostawiłby Berniego Ecclestone’a na stanowisku szefa F1.

W ostatnim czasie w królowej sportów motorowych doszło do ogromnych zmian. Skończyło się panowanie 86-letniego Brytyjczyka, którego zastąpił Chase Carey. Według byłego prezydenta FIA nowy właściciel powinien postąpić inaczej.

– Gdyby to zależało ode mnie, to zachowałbym Berniego, aby dalej robił rzeczy, w których szło mu doskonale, np. prowadził rozmowy z promotorami i organizatorami oraz wszystkie tego typu sprawy – zaczął 76-latek. – Niewątpliwie Liberty przejęło wszystko i mieli pełne prawo do swoich decyzji.

– Liberty Media to poważni ludzie biznesu. Czy będą lepiej zarządzać firmą? Zobaczymy. Zawsze trzeba być ostrożnym, ale oni są tego w pełni świadomi – dodał.

Mosley ostrzegł, że Formuła 1 stoi w obliczu trudnych wyzwań.

– Z zewnątrz wszystko zawsze jest proste. To tak jakbyś teraz myślał, że mogę naprawić wyścigi konne. Kiedy idziesz i próbujesz tego dokonać, zauważasz całą masę problemów, o których wcześniej nic nie wiedziałeś. Być może Liberty poradzi sobie z tym zadaniem.