Nico Rosberg: Zmęczenie może być powodem przegrania wyścigu

Autor: | 1 marca 2017

Nico Rosberg podczas środowej wizyty w padoku toru Barcelona-Catalunya udzielał licznych wywiadów i w jednym z nich przyznał, że nowe bolidy mogą sprawić, iż z powodu zmęczenia kierowca przegra wyścig, nawet w samej jego końcówce.

Niemiec, kilka dni po zdobyciu w ubiegłym roku tytułu mistrzowskiego, postanowił zakończyć swoją sportową karierę. W środę po raz pierwszy od tego czasu pojawił się w garażu Mercedesa – zespołu, w którym święcił swoje największe triumfy.

Rosberg, kończąc swoją karierę pozbawił się możliwości startu w odmienionych przez nowe regulacje bolidach. Tegoroczne auta charakteryzują się szczególnie nowym pakietem aerodynamicznym, który zwiększa siłę docisku. Zmiana ta sprawiła, że samochody są zdecydowanie szybsze w zakrętach, a tym samym siły działające wtedy na kierowcę są wyższe. Dla zawodników oznacza to większe fizyczne wyzwanie niż w poprzednich latach, na co uwagę zwraca również aktualny mistrz świata Formuły 1.

– W tym momencie to takie ogromne zamieszanie. Chciałem więc z pierwszej ręki zobaczyć nowe samochody. Wyglądają absolutnie monstrualnie, bardzo agresywnie i wszyscy są nimi podekscytowani, wspaniale to widzieć – mówił Nico Rosberg.

– Kierowcy je kochają i myślę, że w tym roku będą oni prawdziwymi gladiatorami w tych samochodach. Bolidy doprowadzą ich bowiem do granic fizycznych możliwości. Możemy nawet zobaczyć kierowców tracących zwycięstwo w wyścigu, ponieważ będą fizycznie wykończeni – to jest to, czego potrzebujemy.

Nico Rosberg był również pytany o to, czy żałuje swojej decyzji o zakończeniu swojej kariery i czy nie chciałby siedzieć teraz w bolidzie Mercedesa, który wygląda na to, że po raz kolejny będzie faworytem wyścigów. Niemiec uciekał jednak od jednoznacznej odpowiedzi.

– Spodziewałem się, że będą najlepsi w tym roku [Mercedes], ponieważ zespół jest niesamowity, tak?  Nie mówię, że tak jest, ciągle musimy poczekać i zobaczyć jak będzie, ale na pewno wygląda na to, że wykonali świetny samochód – to żadna niespodzianka.

– Jestem bardzo zadowolony ze swojej decyzji, wiesz, nadal kocham ten sport, więc to świetnie być tutaj i śledzić akcję – dodał Rosberg. – Czuję się dobrze [będąc tutaj], to zupełnie coś innego, jestem bardzo zrelaksowany i cieszę się tym. Jestem zadowolony z tego, jak potoczyła się moja droga i patrzę w przyszłość.