Niezwykle emocjonalny start w Abu Dhabi dla Jensona Buttona

Autor: | 21 listopada 2016

Jenson Button przygotowuje się do pożegnania z Formułą 1, przynajmniej na jakiś czas. Brytyjczyk przyznaje, że występ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie niezwykle emocjonalny.

Nie tak dawno Button ogłosił swój rozbrat z królową sportów motorowych, minimum na rok. W 2017 roku będzie pełnił obowiązki ambasadora McLarena, a na jego miejsce wskoczy Stoffel Vandoorne. Teoretycznie mistrza świata z 2009 roku możemy zobaczyć jeszcze w sezonie 2018, jednak jeśli do tego nie dojdzie, nadchodzący weekend wyścigowy będzie jego ostatnim w roli etatowego kierowcy Formuły 1.

– Naprawdę czekam na ten weekend, zostało mi już tak niewiele. Wraz z nim otworzy się szczególny rozdział w moim życiu, będzie ze mną wielu przyjaciół, będą też moi najbliżsi w Abu Dhabi, czym jestem bardzo podekscytowany. To będzie niezwykle emocjonalny weekend i mam nadzieję, że dzięki wsparciu ze strony fanów, zespołu i ludzi, którzy są mi najbliżsi, możemy tylko jechać i dać z siebie wszystko i cieszyć się tym weekendem. Nie kończę swojej kariery z McLaren-Honda, ale jest to pewien początek nowego etapu. Staram się myśleć o tym pozytywnie – rzekł Jenson Button.

– Ten wyścig oznacza kulminację ogromnej ilości ciężkiej pracy, poświęcenia i pasji do tego sportu, który kocham. Jestem ogromnie dumny ze wszystkiego, co osiągnąłem w ciągu ostatnich siedemnastu sezonów. Także dokonaliśmy fantastycznych postępów z McLaren-Honda w ostatnim czasie – dodał były kierowca BrawnGP.

  • Była to niesamowita praca nad projektem i moje zaangażowanie na pewno nie kończy się tutaj. Czekam na zakończenie tego rozdziału w swoim życiu i zacznę nowy z równie wielkim entuzjazmem. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość – zakończył Button.