Niki Lauda: Tylko problemy z samochodem są w stanie zatrzymać Rosberga

Autor: | 11 października 2016

Przewaga wypracowana ciężką pracą przez Nico Rosberga zapewnia mu komfort [zwłaszcza] psychiczny. Zdaniem Nikiego Laudy jedyną rzeczą, która może przeszkodzić Niemcowi w zdobyciu tytułu mistrza świata są problemy z samochodem.

Podczas gdy Rosberg po raz kolejny miał możliwość stanięcia na najwyższym stopniu podium po zwycięstwie na torze Suzuka, jego team-partner był w stanie minąć linię mety dopiero na trzeciej pozycji. Przy przewadze, jaką wypracował sobie 31-latek, aby wygrać tytuł, wystarczy w pozostałych czterech rundach zakończyć wyścig drugim miejscem. Zdając sobie z tego sprawę, Niki Lauda stwierdził, że jedyna rzecz, która może powstrzymać Niemca to dotychczasowa niezawodność samochodu.

– Nico robi wszystko tak jak należy w tym momencie – powiedział trzykrotny mistrz Formuły 1. – Jeśli wszystko będzie postępować w następnych wyścigach jak dotychczas i Lewis będzie bezsilny podczas pogodni za swoim największym rywalem to dla mnie sprawa jest jasna. Tylko problemy z samochodem są w stanie zatrzymać Rosberga – dodał 67-latek.

Lewis Hamilton doskonale wie, że nie może już pozwolić sobie na kolejne słabe starty i pozycję gorszą niż pierwsze miejsce. Przy nie spełnieniu tych warunków, przekreśli to jego możliwości na zdobycie tegorocznego tytułu. Co więcej, jego partner musi osiągnąć miejsce gorsze niż drugie, by Brytyjczyk mógł myśleć o rywalizacji, o trofeum sezonu. Najbliższy pokaz sił kierowców Mercedesa odbędzie się za niespełna dwa tygodnie podczas Grand Prix USA.