Niki Lauda: Valtteri jest tak samo szybki jak Nico

Autor: | 18 stycznia 2017

Niki Luda przyznał, że Valtteri Bottas będzie równie szybkim kierowcą, co mistrz świata z 2016 roku.

Obserwując kolejne tygodnie po odejściu Nico Rosberga z królowej motorsportu, Mercedes w końcu ogłosił jego następcę. 16 stycznia fiński zawodnik podpisał kontrakt na najbliższy sezon z niemieckim zespołem, opuszczając tym samym team Franka Williamsa. Niki Lauda nie ma wątpliwości, że ekipa z Brackley weszła w posiadanie odpowiedniego człowieka, który godnie zastąpi 31-latka.

– Bottas jest najlepszym facetem – powiedział trzykrotny mistrz Formuły 1 dla niemieckiego RTL. – Wierzę, że potrafi jeździć z podobną szybkością, co Nico. To właśnie dlatego sezon 2017 zaczniemy z nim i z Lewisem – wytłumaczył 67- latek.

– Szukaliśmy zawodnika, który pasuje do naszego zespołu. Do tej pory mieliśmy dwóch świetnych kierowców, którzy byli gotowi na walkę o tytuł.  Nico i Lewis są tego idealnym przykładem, ponieważ walczyli łeb w łeb – kontynuował.

– Czasami jeden był z przodu, a czasami z tyłu. W poprzednich trzech latach wygraliśmy wszystko, co było do wygrania i dlatego teraz zdecydowaliśmy dołączyć do teamu Bottasa, który przyniesie doświadczenie i prędkość.

Bez team orders

Austriak zapewnił również, że Valtteri ma wolną rękę wobec rywalizowania z nowym kolegą z zespołu.

– Każdy z kierowców może cisnąć tak bardzo jak chce, są wolni – stwierdził były kierowca wyścigowy. – Myślę, że spokojnie możemy wkraczać w nowy sezon z tymi dwoma zawodnikami – zakończył.

Pierwsze starcie zawodników Mercedesa zobaczymy 26 marca w Melbourne. Wyścig w Australii otworzy 68. sezon Formuły 1.