Fot. Autosport


Nowy zespół chce dołączyć do F1 w 2021 roku

Autor: | 24 sierpnia 2019

Panthera Team Asia F1 jest zainteresowana dołączeniem do stawki Formuły 1 w 2021 roku. Zespół nie złożył jeszcze podania do FIA, ale jest już zarejestrowany niedaleko toru Silverstone, gdzie ma swoją siedzibę.

Od kilku lat stawka zespołów F1 niezmiennie liczy 10 ekip. Po czasie posuchy, nowo powstały zespół jest zainteresowany dołączeniem do pozostałych teamów. Nie jest tajemnicą, że obecny właściciel Formuły 1, firma Liberty Media, chce zwiększyć ilość ekip w stawce i w tej chwili prowadzi rozmowy z Panthera Team Asia F1.

Informację o nowym zespole podał serwis Racefans.net. Portal ujawnił, że zainteresowana dołączeniem do F1 jest Panthera Team Asia F1. Ekipa ma swoją siedzibę nieopodal toru Silverstone w Wielkiej Brytanii i rozpoczyna rekrutację pracowników. Według informacji Racefans.net, Panthera ma mieć już akcjonariusza, a mianowicie Benjamina Duranda, który znany jest z pracy w wyścigach długodystansowych.

Nowy zespół miał zatrudnić już kilku pracowników. Obsadzone są posady dyrektora technicznego i sportowego, a odpowiedzialny za dział aerodynamiki ma być Tim Milne, który pracował już w F1 w Renault, Hondzie, Toyocie czy Caterhamie. Brytyjczyk ma więc spore doświadczenie.

Panthera miała w planach rozpoczęcie budowania samochodu na 2021 już teraz, ale na przeszkodzie stanęły władze F1, które przedłużyły termin ogłoszenia przepisów na październik. Nowo powstały zespół ma działać podobnie jak Haas, czyli kupować jak najwięcej części do auta od zewnętrznych dostawców. Na razie jednak Panthera Team Asia F1 nie zgłosiła chęci dołączenia do stawki królowej motorsportu FIA, ale mówi się, że ma to nastąpić po ogłoszeniu przepisów na 2021 rok, w październiku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *