Fot. Red Bull Content Pool


Przedsezonowe testy: Najlepszy czas Kwiata, wreszcie Williams zaliczył pierwsze okrążenia

Autor: | 20 lutego 2019

Daniił Kwiat wykręcił najlepszy wynik trzeciego dnia testów na torze Catalunya pod Barceloną. Rosjanin zaimponował też przejechaną liczbą kółek.

Pogoda jest stabilna. Cały czas mamy koło 14-15 stopni Celsjusza, a temperatura toru wynosi blisko 20 kresek.

Kwiat zaliczył 137 kółek, a najlepszym jego zmierzonym czasem było 1:17,704. Jego pozycja jest sensacją, ale użył najbardziej miękkich gum C5, stąd tak dobry wynik. Kimi Raikkonen przejechał o jedno okrążenie więcej i był nieco wolniejszy, również używając takiego zestawu opon. Trzeci Daniel Rcciardo jeździł tylko popołudniu i miał na liczniku 80 kółek. Najlepsze z nich osiągnął na C4, a więc ogumieniu miękkim.

Czwarty czas miał Sebastian Vettel, ale on korzystał  z pośredniej mieszanki. Niemiec przejechał dziś 134 okrążenia. Piąty był Max Verstappen ze 109 kółkami i on jako pierwszy stracił ponad sekundę do Kwiata. Jednak on także używał opon C3. Za nim uplasował się Nico Hulkenberg, który testował tylko rano. Niemiec przejechał 63 okrążenia, a najszybsze z nich wykręcił na gumach C4. Dalej znalazł się duet Haasa. Romain Grosjean i Pietro Fittipaldi zaliczyli odpowiednio 69 i 48 okrążeń. Pierwszy z nich swój najlepszy czas miał na C3, a drugi na C4. Co ciekawe, zawodnicy Haasa mieli dziś aż trzy awarie, w tym jedną pod koniec sesji.

Dziewiąty ze stratą 1,6 sekundy był Carlos Sainz. Hiszpan miał 90 kółek, używając pośrednich opon. Znów z tyłu mieliśmy auto Racing Point, które prowadził tym razem Sergio Perez. Meksykanin zakończył dzień z 67 okrążeniami, także on używał pośredniej mieszanki. Dalej był duet Mercedesa. Obaj jechali na pośrednich gumach, ale wykręcili bardzo dużo pętel toru. Valtteri Bottas 88, a Lewis Hamilton 94. To oznacza aż 182 kółka.

Stawkę zamknął George Russell z Williamsa, tracący blisko 5 sekund do Hamiltona. Dziś w nocy bolid teamu z Grove dotarł na tor Catalunya. Do godziny 14 mechanicy pracowali nad nim i przed 15 Brytyjczyk zaliczył kółko instalacyjne. Później znów była wizyta w boksie i dłuższy stint. Ostatecznie przejechał 23 okrążenia i najlepsze na C3. Jutro rano do bolidu wsiądzie Robert Kubica, a popołudniu znów Russell.

Fot. Formula 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *