Siergiej Sirotkin wystartuje w pierwszym treningu w Soczi

Autor: | 26 kwietnia 2016

Siergiej Sirotkin dołączył do zespołu Renault jako kierowca testowy i weźmie udział w pierwszej sesji treningowej przed GP Rosji.

Rosyjski kierowca serii GP2 związał się z francuską ekipą i został objęty długoterminowym programem rozwojowym. Szczegóły umowy nie zostały jeszcze podane, ale na razie wiadomo, że Sirotkin w pierwszym treningu pojedzie bolidem Kevina Magnussena.

Dla 20-latka nie będzie to inaugurujący występ w Formule 1. Również w swoim domowym Grand Prix w roku 2014, wziął udział w pierwszej sesji treningowej jako kierowca Saubera. Wkrótce jednak jego drogi ze szwajcarską ekipą się rozeszły.

– To wielka szansa dla mnie, mimo że to wszystko dzieje się tak szybko. Ciągle nie mogę w to uwierzyć – wyznał Sirotkin. – Jest to chwila, dla której wszyscy młodzi kierowcy ciężko pracują. Jestem zdeterminowany, by szybko nauczyć się najwięcej, jak tylko mogę i wykonam najlepszą możliwą pracę dla zespołu podczas jazdy w pierwszym treningu.

Renault Sport, któremu chciałbym podziękować, pokazywało wielokrotnie, że jest najlepszym miejscem dla kierowcy, by rozpocząć karierę w Formule 1 i mam zamiar w pełni wykorzystać tę szansę – dodał Rosjanin.

Frédéric Vasseur, dyrektor wyścigowy Renault, również jest bardzo zadowolony z rozpoczęcia współpracy z Sirotkinem.

– Siergiej jest jednym z najbardziej obiecujących kierowców serii juniorskich, więc to dla nas dobre, że dołączył do Renault Sport. Widzieliśmy, że jest najbardziej rokującym debiutantem w ubiegłorocznym sezonie GP2, gdzie wygrał wyścig i stał na podium, a w roku 2016 jest dobrze przygotowany do walki o tytuł – stwierdził Frédéric Vasseur.