Susie Wolff kończy karierę

Autor: | 4 listopada 2015

Susie WolffZgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie Williams Martini Racing, Susie Wolff zakończy karierę kierowcy wyścigowego z końcem tego sezonu.

n

Wolff jest jednym z kierowców biorących udział w testach fabrycznych zespołu od kwietnia 2012 roku. Testowała samochody takie jak FW35, FW36 i FW37, spędzając godziny na symulatorze, a także biorąc udział w testach aerodynamicznych. W tym roku awansowała do roli oficjalnego kierowcy testowego. Siadając za kierownicą FW36 podczas GP Wielkiej Brytanii i Niemiec stała się pierwszą od dwóch dekad kobietą, która wzięła udział w weekendzie wyścigowym.

n

– Chciałabym podziękować Williamsowi za dawanie mi w ciągu ostatnich lat możliwości, dzięki którym spełniło się moje marzenie prowadzenia bolidu F1. Współpraca z zespołem była wspaniała, zarówno w Grove jak i na torze, i chciałabym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi podczas przygody w Williamsie. Zamykam ten rozdział, a jednocześnie nie mogę się doczekać czekających mnie w przyszłości nowych wyzwań – oświadczyła Wolff.

n

Claire Williams, zastępca szefa zespołu tak skomentowała decyzję kierowcy:

n

– Praca z Susie i obserwowanie jej rozwoju jako kierowcy w zespole było przyjemnością. Jej sugestie i znajomość samochodu były niezwykle istotne w naszych najświeższych badaniach i jest nam przykro się z nią rozstawać. Chcielibyśmy podziękować jej za jej trud i życzyć pomyślności w przyszłych staraniach. Będziemy oczywiście kibicować Susie i Felipe podczas Wyścigu Mistrzów i mamy nadzieję, że będzie miała świetny weekend, który uwieńczy tę ostatnią szansę zobaczenia jej w roli kierowcy wyścigowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *