Fot. Autosport


Szczegóły relacji z zimowych testów Formuły 1

Autor: | 10 lutego 2020

Formuła 1 podała szczegóły transmisji przedsezonowych testów w Barcelonie. 

Przedsezonowe testy F1 na torze Catalunya będą składać się z dwóch tur. Pierwsza z nich będzie trwać w dniach 19-21 lutego, a druga odbędzie się w dniach 26-28 lutego. Każdy dzień zostanie podzielony na dwie sesje – poranną i popołudniową – które będą trwać od godziny 9:00 do 13:00 i od 14:00 do 18:00. W trakcie godzinnej przerwy obiadowej będzie się odbywać konferencja prasowa – jedna z nowości podczas tegorocznych zimowych testów. Konferencja nie będzie jednak transmitowana na żywo, jak miało to miejsce w trakcie sezonu.

Kibice otrzymają większy dostęp do garaży zespołów, które nie będą mogły być zasłanianie jak w poprzednich latach. Ekipy będą miały do tego prawo jedynie wtedy, gdy bolid będzie naprawiany przez mechaników lub w przypadku zdejmowania podłogi w aucie.

Testy na torze Catalunya będą pokazywane na platformie F1 TV Pro, a także w brytyjskiej i we włoskiej odsłonie telewizji Sky, która współpracują z Formułą 1 przy tworzeniu transmisji. Na koniec każdego z sześciu dni testowych Will Buxton poprowadzi program Tech Walk. Dołączy do niego wielu ekspertów i gości, którzy będą analizować rozwiązania techniczne wszystkich zespołów i osiągi nowych bolidów ekip.

Testy na torze Catalunya będą posiadać oficjalny live timing, dostępny dla użytkowników aplikacji mobilnej F1. Kibice będą mogli śledzić międzyczasy wszystkich sektorów, a także informacje na temat mini-sektorów. Będzie to tabela z wynikami i czasami kierowców, identyczna jak ta z minionego sezonu.

21. i 28. lutego – na koniec obu tur testów w Barcelonie – odbędzie się program Paddock Pass, w którym pojawią się zakulisowe informacje z padoku, wywiady z kierowcami oraz podsumowanie jazd przez ekspertów. Prowadzącym będzie Buxton.

Jolyon Palmer będzie analizował postawę zespołów, a jego wywody zostaną opublikowane w mediach społecznościowych. Już w zeszłym sezonie były kierowca Renault F1 dokonywał oceny każdego wyścigu, a w w tym roku współpraca Brytyjczyka z Formułą 1 w tym zakresie będzie kontynuowana.

Na naszym portalu czytelnicy będą mogli przeczytać podsumowania każdego dnia przedsezonowych testów Formuły 1. Przewidujemy również różnorodne analizy, jednak wszyscy wiemy, jakimi prawami rządzą się testy. Na torze w Barcelonie ma pojawić się Robert Kubica, który, według informacji Roberto Chinchero, otrzyma jeden dzień jazd bolidem C39 Alfy Romeo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *