Toto Wolff i Niki Lauda podpisali nowe kontrakty z Mercedesem

Autor: | 20 lutego 2017

Mercedes ogłosił w poniedziałek, iż Toto Wolff oraz Niki Lauda w myśl nowej umowy będą członkami mistrzowskiego zespołu do 2020 roku włącznie.

45-letni Austriak dołączył do niemieckiej ekipy po tym, gdy zakończył współpracę z Williamsem w 2013 roku. Wolff został wtedy dyrektorem wykonawczym Mercedesa, a przy tym posiada 30% udziałów w firmie. Z kolei trzykrotny mistrz świata Formuły 1 pod koniec 2012 roku został dyrektorem niewykonawczym ekipy i zyskał 10% udziałów.

Wraz z początkiem ery silników hybrydowych oraz odejściem Rossa Brawna ze stanowiska szefa Mercedesa, rozpoczęła się dominacja niemieckiego zespołu, który w 59 wyścigach odniósł aż 51 zwycięstw. Doskonała skuteczność sprawiła, że w ciągu ostatnich trzech lat ekipa ta zdobywała mistrzostwo świata zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów.

Obecne kontrakty Wolffa i Laudy były ważne do końca 2017 roku, lecz od pewnego czasu spekulowano o ich przedłużeniu. Tak też się stało i Austriacy w Mercedesie będą obecni do 2020 roku. Przypomnijmy również, że wcześniej ze stanowiska dyrektora technicznego zrezygnował Paddy Lowe, a na tym miejscu zastąpi go James Allison.

– To wspaniała wiadomość, że Toto i Niki przedłużyli swoje umowy – mówi Dr Dieter Zetsche, prezes Daimler AG. – W 2013 roku zrestrukturyzowaliśmy zarząd zespołu, naszym jasnym celem stała się poprawa osiągów. Od tego czasu nasze wyniki przekroczyły jednak nasze oczekiwania. Kluczem tego sukcesu jest kombinacja przedsiębiorczych umiejętności Toto oraz doświadczenie Nikiego. Odnowienie ich kontraktów daje naszemu programowi ważną ciągłość na kolejne cztery lata.

– Zwycięstwo nigdy nie jest dziełem tylko indywidualnej jednostki. Chodzi o właściwą grupę ludzi, która przychodzi, ma wspólny cel, a kombinacja ich talentów ma pozwolić go osiągnąć. Każdego dnia przychodzę do fabryki i z pokorą mam przywilej reprezentowania tej inspirującej grupy – komentuje Toto Wolff.

– Te ostatnie kilka lat było jednymi z najbardziej udanych, jakie miałem w Formule 1. Toto i ja tworzymy doskonałe partnerstwo i mamy doskonały zespół na każdym poziomie, który dostarcza rezultatów. Muszę podziękować Dieterowi i innym członkom zarządu Daimler AG za ponownie zaufanie nam – dodaje Niki Lauda.