Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport / Facebook


Toto Wolff: Leclerc jest materiałem na mistrza

Autor: | 6 kwietnia 2019

Weekend w Bahrajnie był prawie idealny dla kierowcy Ferrari Charlesa Leclerca. Monakijczyk zdobył Pole Position, a potem przez większą część wyścigu prowadził, aż do momentu awarii cylindra w jego samochodzie. W efekcie końcowym Leclerc zakończył wyścig na 3. miejscu.Dla szefa Mercedesa Toto Wolffa  jest to wystarczający znak, że młody kierowca będzie zagrożeniem dla najlepszych.

Leclerc po znakomitych kwalifikacjach, wystartował do wyścigu z pierwszego miejsca, jednak na starcie stracił swoją pozycję. Po jakimś czasie udało mu się odzyskać swoją pierwszą lokatę. 21- latek był przymierzany do bycia trzecim najmłodszym zwycięzcą wyścigu, niestety w wyniku awarii musiał się zadowolić tylko pierwszym podium w swojej karierze kończąc wyścig na trzeciej pozycji.

Po wyścigu młody kierowca był optymistycznie nastawiony, a słowa pochwały w jego stronę skierował międzyinnymi szef Mercedesa Toto Wolff.

– Myślę, że w Leclercu widzimy młodego mistrza, który był emocjonalnym zwycięzcą w niedzielę. Poznał całą okrutną stronę wyścigów samochodowych, co w naszym przypadku zadziałało na naszą korzyść – oznajmił Wolff.

– Ma dobrą osobowość. Jest pokorny i bardzo szybki. Połączenie szybkości, osobowości i umiejętności łagodzenia emocji w obu kierunkach jest dobrym składnikiem. Wiem, że wielu innych kierowców, którzy mają w sobie lwa, jak on, zareagowałoby w znacznie bardziej kontrowersyjny sposób na trzecie miejsce, byliby wściekli i pokazaliby to. Nic z tego nie widzisz u Charlesa – powiedział szef Mercedesa.

Przed nami Grand Prix Chin. Będzie to kolejne wydarzenie, w trakcie którego młody kierowca Ferrari będzie mógł potwierdzić swoją wartość walcząc z najlepszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *