Toto Wolff: Rozwój odegra istotną rolę

Autor: | 23 lutego 2017

Toto Wolff wyjaśnił, że rozwijanie samochodu w trakcie sezonu będzie niezwykle ważnym czynnikiem w kwestii końcowego sukcesu zespołu.

Niemiecka ekipa liczy na czwarte mistrzostwo świata z rzędu. Jednak z powodu nowych regulacji aerodynamicznych, dalsza dominacja Srebrnych Strzał pozostaje zagadką. Szef Mercedesa zdradził, że rozwijanie samochodów w trakcie sezonu może być kluczowe do rozstrzygnięcia walki o tytuł.

– W tym roku rozwój w trakcie sezonu będzie odgrywał znaczącą rolę w kontekście walki o mistrzostwo – zaznaczył Austriak. – Nikt z nas nie wie, w jakim miejscu będziemy się znajdować podczas pierwszego wyścigu.

– Natomiast jestem przekonany, że cokolwiek się stanie, to mamy personel i zdolności do poradzenia sobie z każdym wyzwaniem. To będzie sezon, w którym nasz zespół będzie miał pełne ręce obroty, aby pokazać swoją prawdziwą siłę – dodał.

Wolff podkreślił, że do tej pory nie widział takiego zaangażowania w swojej ekipie.

– To było bardzo motywujące wyzwanie, żeby opracować nową koncepcję samochodu. Nigdy nie widziałem u nas większej determinacji do osiągnięcia sukcesu, jak teraz. Oczywiście zmiana reguł niesie za sobą duży restart, ale zarówno każdy ma równe szanse.

– W tym czasie należy pozostać pokornym i twardo stąpać po ziemi. Żaden z zespołów nie ścigał się na takich przepisach i wszyscy mają ten sam, zerowy punkt odniesienia – zakończył.