Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport / Facebook


Toto Wolff został udziałowcem Aston Martina, ale ma pozostać w Mercedesie

Autor: | 20 kwietnia 2020

Toto Wolff nabył akcje Aston Martina i stał się jednym z udziałowców brytyjskiej firmy. Austriak jednocześnie ma pozostać na stanowisku szefa Mercedesa w Formule 1, ale nie należy tego brać za pewnik.

Wcześniej w Aston Martina zainwestował Lawrence Stroll, który utrzymuje dobre stosunki z Wolffem. Na decyzję Austriaka o kupnie pakietu w brytyjskiej firmie mógł wpłynąć fakt, iż jej udziałowcem jest kanadyjski inwestor, jednocześnie pełniący funkcję właściciela zespołu Racing Point, silnie współpracującego z Mercedesem, który w 2021 roku zmieni się w fabryczną stajnię Aston Martina. Wolff przez długi czas zapewniał, że plotki łączące go z producentem supersamochodów nie będą miały pokrycia w rzeczywistości.

Wolff miał nabyć 4,77 procent udziałów w firmie, których wartość jest wyceniana na 0,95 procent całego przedsiębiorstwa. Rzecznik prasowy Mercedesa potwierdził tę transakcję i przyznał, że nie będzie miała ona wpływu na rolę Toto w zespole niemieckiego producenta w F1. W obliczu wygasającej umowy nie można być jednak pewnym, że Austriak pozostanie szefem fabrycznej ekipy po bieżącym roku, zwłaszcza że przedtem 48-latek wykluczał nabycie akcji Aston Martina, a stało się zupełnie inaczej.

Co ciekawe, udziałowcem Aston Martina jest Daimler, który dowodzi i zarządza zespołem Mercedesa w Formule 1. Niemiecki koncern dostarcza brytyjskiej firmie silniki i elektroniczne elementy układu napędowego. Spółka mogła zablokować transakcję Wolffa, ale Austriak bez problemów nabył akcje brytyjskiej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *