Valtteri Bottas w Mercedesie!

Autor: | 16 stycznia 2017

Mercedes oficjalnie potwierdził, że kierowcą, który zastąpi Nico Rosberga w sezonie 2017, będzie Valtteri Bottas.

Po ogłoszeniu zakończenia kariery przez zdobywcę mistrzowskiego tytułu zespół z Brackley musiał znaleźć następcę. Problemem był fakt, że większość kierowców miała już podpisane kontrakty ze swoimi ekipami, a czasu do przedsezonowych testów było stosunkowo niedużo. W związku z tym Mercedes jeszcze przed okresem bożonarodzeniowym rozpoczął poszukiwania partnera dla Lewisa Hamiltona.

Niemiecki zespół ostatecznie podjął decyzję o zakontraktowaniu Valtteriego Bottasa, mimo iż ten posiadał już ważny kontrakt z Williamsem. Mercedes zdołał się jednak porozumieć z konkurencyjną ekipą. Jednym z warunków podpisania przez Fina kontraktu z Mercedesem był jednak fakt, że do Williamsa musiał powrócić Felipe Massa. Brazylijczyk zakończył po minionym sezonie karierę, lecz zgodził się na powrót do Formuły 1. Oznacza to, że sympatycznego Brazylijczyka będziemy mogli oglądać na ekranach telewizorów jeszcze przez najbliższe miesiące.

Informacja o potwierdzeniu Botttasa w Mercedesie zbiegła się również z tą, iż kierowcą Saubera został Pascal Wehrlein. 22-letni Niemiec był wspierany przez całą swoją karierę przez niemiecki zespół, lecz mistrzowska ekipa nie chciała ryzykować zatrudnieniem niedoświadczonego kierowcy. W związku z tym wybór padł na 27-letniego Fina.