Verstappen porównany do Senny i Schumachera

Autor: | 18 listopada 2015

Fot. Toro Rosso / FB

Fot. Toro Rosso / FB

n

Młody Holender został pochwalony przez Davida Coultharda i Eddiego Jordana.

n

Obaj eksperci BBC są pod wrażeniem występów zawodnika Toro Rosso, który w swoim debiutanckim sezonie w królowej motorsportu może poszczycić się nienaganną ilością prezycyjnych manewrów wyprzedzania i całkiem dobrym dorobkiem punktowym umieszczającym go na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców.

n

Choć Verstappen może być uznawany za nadal nieoszlifowany diament to jego ogromna prędkość i odważna jazda w trakcie samych wyścigów wywołuje zachwyt w oczach innych. Wagi jego talentu są świadomi także Jordan i Coulthard, którzy wypowiedzieli się na temat Maxa nie ujmując mu cech wielkich legend Formuły 1.

n

– Porównuję go do Schumachera i Senny. Czuję, że w tak młodym stadium jego kariery jest właśnie tak dobry – wyznał Eddie Jordan w trakcie brazylijskiego weekendu.

n

– On po prostu używa pewności siebie, która tkwi w nim samym. On nie posługuje się doświadczeniem. Ma na swoim koncie takie występy, które umieszczają go na listach Ferrari i Red Bulla – stwierdził David Coulthard.

n

Zainspirowany legendami

n

Max w trakcie minionej rundy w Brazylii po raz kolejny pokazał kunszt manewrów wyprzedzania. Sam kierowca przyznał, że inspiracją dla niego było jedno z nagrań, kiedy to dwóch utytułowanych kierowców walczyło w pierwszym zakręcie toru Interlagos.

n

– Widziałem to [manewr wyprzedzania – przyp. red.] kilka lat temu między Raikkonenem a Schumacherem. Myślałem wtedy, że wyglądał niesamowicie, a ja potem miałem okazję zrobić to samo – wyznał Verstappen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *