Vettel: Spadek zainteresowania F1 w Niemczech to zagadka

Autor: | 3 listopada 2015

Sebastian Vettel Ferrari 2Sebastian Vettel wyznał, że spadające zainteresowanie Formułą 1 w jego rodzinnym kraju jest dla niego zagadką.

n

Dyskusję na temat popularności F1 podjęto w świetle ogromnego sukcesu organizatorskiego, jakim okazał się wyścig o Grand Prix Meksyku. Ponad 134 tys. fanów zamieniło niedzielną celebrację na podium w niespotykane święto.

n

– Jeśli chodzi o organizację i fanów, to był najlepszy wyścig, jaki widziałem – przyznał legendarny kierowca Niki Lauda.

n

Jedna z niemieckich gazet zacytowała deklarację organizatorów, którzy ocenili, że sprzedaliby nawet 300 tys. biletów, gdyby mieli odpowiednio rozbudowany obiekt. Istnieją już plany dobudowania nowych trybun w 2016 roku.

n

Sukces Meksykan ostro kontrastuje z sytuacją organizatorów GP Niemiec – wyścigu, który w tym roku nie znalazł się w kalendarzu Formuły 1 z powodu niskiej frekwencji i malejącego zainteresowania lokalnej populacji.

n

Formuła 1 wróci do Hockenheim w przyszłym roku, ale promotor imprezy bardziej koncentruje się na ograniczeniu strat niż na zyskach, więc przyszłość nie wygląda obiecująco.

n

– Może fani są trochę zmęczeni albo bilety za drogie – zasugerował czterokrotny mistrz świata, Sebastian Vettel. – Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia, dlaczego jest tak źle. To dla mnie zagadka.

n

Wysokie ceny biletów wydają się kiepską wymówką, skoro Meksykanie, mimo 46% wskaźnika ubóstwa, byli gotowi zapłacić niewiele mniej od Niemców.

n

– Wydaje mi się, że widziałem więcej niemieckich flag w Meksyku niż w Niemczech – dodał Vettel. – W przeszłości wyścigi w Niemczech były wspaniałe, ale nie w ciągu ostatni kilku lat. To smutne, że coraz mniej Niemców przychodzi na wyścigi, mimo iż to ich rodacy walczą o zwycięstwo. Nie wyobrażam sobie lepszej zachęty. Inne kraje udowodniły, że w ludziach nadal jest mnóstwo pasji dla sportu – zakończył Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *