Watson: Kwalifikacje podzielą duet McLarena

Autor: | 16 lutego 2015

Były kierowca Formuły 1, John Watson uważa, że Fernando Alonso wykaże się lepszym tempem kwalifikacyjnym od Jensona Buttona.

n

Po pięciu rozczarowujących latach w Ferrari, hiszpański zawodnik powrócił do Woking. Partnerem Alonso będzie doświadczony Jenson Button. W tym sezonie, mistrz świata z 2009 roku będzie obchodzić swój piąty rok jazdy dla brytyjskiego zespołu. Jednak nikt nie potrafi powiedzieć, z jakiej strony pokaże się brytyjska ekipa. Wszystko ze względu na fakt, że nowy dostawca jednostek napędowych – Honda miała problemy podczas pierwszych przedsezonowych testów w Jerez.

n

John Watson, który w latach 80. wygrał cztery wyścigi dla McLarena sądzi, że czasy uzyskane podczas kwalifikacji podzielą obu kierowców.

n

– Jenson jest bardzo inteligentnym facetem i jego rola jako członka zespołu jest bardzo ważna – powiedział Watson – Będzie robił to co zawsze, czyli aby obejść problem, będzie musiał uzyskać najlepsze ustawienie samochodu, co pozwoli mu na uzyskanie najlepszego wyniku dla zespołu.

n

– Jenson ma za sobą lata doświadczeń. To wyjątkowo dobry kierowca. Jego ewentualna słabość może leżeć w kwalifikacjach. Wówczas jego zespołowy partner, czyli Fernando może to wykorzystać – dodał.

n

Zapytany o to, który z nich zakończy sezon na wyższej pozycji, Watson odpowiedział:

n

– Jeśli chodzi o punkt, to trzeba powiedzieć, że to będzie Alonso. Już w Ferrari pokazał, że można zrobić coś z niczego. Uzyskiwał dobry czas w kwalifikacjach, a później w wyścigu wykorzystywał swoje zdolności i przebijał się na coraz wyższe pozycje.

n

– Zważywszy, że Jenson może być trochę bardziej z tyłu na starcie, będzie musiał torować sobie drogę do przodu. Taka jest różnica między tymi kierowcami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *