Wolff: Pole position to połowa sukcesu

Autor: | 26 sierpnia 2015

Nico Rosberg Toto Wolff Mercedes (Medium)Nico Rosberg będzie w stanie pokonać swojego głównego rywala w walce o mistrzowską koronę w tym roku, jeśli poprawi okrążenie kwalifikacje. Tak uważa szef zespołu, Toto Wolff.Niewątpliwe w tym sezonie to Hamilton triumfuje w liczbie zdobytych pole position. Pomimo słabszych wyników w piątkowych treningach na torze w Belgii od swojego kolegi, Brytyjczyk już w sobotni poranek pokazał, że nie zrezygnuje z walki o pierwsze pole przed niedzielnym wyścigiem. Podczas jedenastu tegorocznych rund, aż dziesięć czasówek padło łupem panującego mistrza świata. Szef Mercedesa Toto Wolff uważa, że ​​ta sytuacja powoduje brak zwycięstw u Rosberga.

nn

n

– Nico musi wykonać lepszą pracę w kwalifikacjach – powiedział szef zespołu – To jest dosyć kluczowe. W tej chwili Lewis wydaje się poza zasięgiem. Jego tempo w ostatnich kwalifikacjach było niesamowite, w drugim sektorze miał pół sekundy przewagi nad rywalami.

n

n

Rosberg wyjaśnił, że jego słabsze tempo w sobotę było wynikiem ustawień, które miały mu dać lepszą konfigurację na wyścig. Jednak Wolff zauważył, że między kierowcami jest zazwyczaj ułamek sekundy różnicy.

nn

n

– Ich czasy różnią się od siebie o tysięczne sekundy. Jeśli jeżdżą tym samym samochodem i korzystają z tych samych rozwiązań to trudno jest uzyskać przewagę i pewnie w tym tkwi problem – zakończył.

n

n

Niemiec traci do Hamiltona 28 punktów w klasyfikacji generalnej mając na swoim koncie trzy zwycięstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *