Fot. McLaren


Zespoły jednogłośnie podjęły decyzję o oponach na sezon 2020

Autor: | 11 grudnia 2019

Zespoły Formuły 1 podjęły decyzję o odłożeniu opon przygotowanych na 2020 rok na półkę. W przyszłym sezonie w użyciu pozostaną tegoroczne gumy. Pirelli podało także dobór opon na cztery pierwsze wyścigi następnego sezonu.

Opony na sezon 2020 miały mieć szersze okno temperaturowe pracy, ulegać mniejszej degradacji oraz mniej się przegrzewać podczas jazdy za innym samochodem, w tzw. brudnym powietrzu. Kierowcy i zespoły po testach nowego ogumienia nie byli zadowoleni z pracy wykonanej przez Pirelli, a wręcz krytykowali przygotowany przez włoską firmę produkt. Głosowanie po dwudniowych jazdach w Abu Zabi miało zadecydować, jakie opony będą używane w przyszłym sezonie.

FIA poinformowała, że zespoły jednogłośnie postawiły weto nowym oponom. Gumy przygotowane z myślą o roku 2020 należy odłożyć na półkę. W przyszłym sezonie Pirelli nadal będzie produkować ogumienie w specyfikacji na miniony sezon.

Praca wykonana przez włoskiego producenta nad oponami na 2020 rok nie poszła jednak całkowicie na marne. Zmiany w nowym ogumieniu zostaną zastosowane w przyszłości, więc firma produkująca gumy w F1 ma sporo czasu na poprawę.

We wtorek Pirelli poinformowało o doborze opon na cztery pierwsze wyścigi w przyszłym sezonie – w Australii, Bahrajnie, Wietnamie i Chinach. Podczas tych weekendów w użyciu będą gumy ze środka puli – C2 (twarde), C3 (pośrednie) oraz C4 (miękkie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *