Fot. Audi Sport Abt Schaeffler


ePrix Berlina: Daniel Abt z Pole Position przed własną publicznością

Autor: | 19 maja 2018

Daniel Abt był najszybszy w kwalifikacjach do wyścigu o ePrix Berlina. Dla Niemca to dopiero drugie Pole Position w Formule E. Pierwszą linię uzupełni Oliver Turvey, a w drugiej znajdą się Jean-Eric Vergne oraz Jerome D’Ambrosio.

W Berlinie mieliśmy cały czas ładną pogodę. Było słonecznie, a termometry wskazywały około 21 stopni Celsjusza. Wiatr nie był mocny, więc nic nie przeszkadzało kierowcom w szybkiej jeździe po terenie byłego lotniska Tempelhof.

W pierwszej grupie jechali Oliver Turvey, Nelson Piquet Jr, Andre Lotterer, Mitch Evans i Daniel Abt. W tej części najlepszy był Abt z czasem 1:09,774. Dalej znaleźli się Turvey, Evans, Piquet i Lotterer, który otarł się o ścianę i mocno zepsuł swoje kółko. Niewiele zmieniało to sytuację Niemca, ponieważ za kolizję z Samem Birdem w Paryżu otrzymał karę cofnięcia o 10 pól na starcie.

Q2 utworzyli Alex Lynn, Jose Maria Lopez, Maro Engel, Nick Heidfeld i Antonio Felix da Costa. Lynn wskoczył na trzecią lokatę, Lopez na piątą, Engel na szóstą, Heidfeld na siódmą oraz da Costa na dziewiątą.

W trzeciej części zobaczyliśmy Toma Dillmanna, Jerome’a D’Ambrosio, Nico Prosta, Stephane’a Sarrazina i Lukę Filippiego. D’Ambrosio pojechał świetnie i awansował na drugie miejsce, Dillmann na siódme, Sarrazin na jedenaste, Filippi na czternaste i Prost na piętnaste.

Ostatnią grupę stworzyli najlepsi zawodnicy w stawce. Tutaj rywalizowali Sebastien Buemi, Lucas di Grassi, Jean-Eric Vergne, Sam Bird oraz Felix Rosenqvist. Di Grassi osiągnął najlepszy czas, Vergne był drugi, Rosenqvist szósty, Buemi siódmy, a Bird dopiero dziesiąty.

W ten sposób do walki w Super Pole zakwalifikowali się di Grassi, Vergne, Abt, D’Ambrosio i Turvey.

Jako pierwszy ruszył Turvey i wykręcił czas 1:09,735. D’Ambrosio był od niego wolniejszy o 0,3 sekundy i znalazł się za Brytyjczykiem. Z kolei Abt był szybszy od Turveya o 0,2 sekundy. Vergne natomiast pojechał gorzej o pół sekundy od Niemca i plasował się na trzeciej pozycji. Di Grassi popełnił błąd w jednym z zakrętów, gdzie musiał wykonać dużą kontrę i zajął piątą pozycję ze stratą sekundy do Abta.

Wyścig o ePrix Berlinu rozpocznie się o godzinie 18.

Fot. FIA Formula E

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *