Oficjalnie: Esteban Gutierrez w ekipie TECHEETAH

Autor: | 10 kwietnia 2017

Spekulowało się o tym od miesięcy i wreszcie mamy potwierdzenie. Esteban Gutierrez zostanie pełnoprawnym członkiem rodziny Formuły E. Meksykanin wystąpi już w najbliższym ePrix w barwach ekipy TECHEETAH.

Były zawodnik Saubera i Haasa zastąpi Ma Qing Hua w samochodzie oznaczonym numerem 33. Chińczyk jednak pozostanie w swojej rodzimej ekipie na stanowisku trzeciego kierowcy. To oznacza, że Gutierrez będzie partnerem Jean-Erika Vergne, czyli obecnie czwartego zawodnika klasyfikacji generalnej FE.

Program Estebana zakłada jego start już w Mexico City ePrix, które odbędzie się 1 kwietnia. Przez resztę sezonu będzie jeździł w bolidzie TECHEETAH, a dopiero potem okaże się czy jego przygoda z elektryczną serią wyścigową zostanie przedłużona.

– Jestem bardzo zadowolony, że dołączam do teamu TECHEETAH, który jest prawdziwie konkurencyjny. Po niesamowitych czterech latach pełnych wspaniałych doświadczeń w Formule 1, robię krok naprzód w przyszłość sportów motorowych. Szczególnie jestem podekscytowany moim debiutanckim wyścigiem w ePrix Julius Baer Mexico City. Mam nadzieję, że uda mi się pokazać z dobrej strony przed pełnymi pasji fanami – powiedział Gutierrez.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *