Alvaro Bautista z najlepszym czasem podczas drugiego dnia testów w Jerez

Autor: | 24 listopada 2016

Alvaro Bautista uzyskał najlepszy czas spośród zawodników MotoGP w trakcie drugiego dnia prywatnych testów na torze w Jerez. Hiszpan okrążenie pojechał jednak wolniej od mistrza świata World Superbike, Jonathana Rea.

To drugi z trzech dni prywatnych testów przed kolejnym sezonem MotoGP. Kilka ekip startujących w królewskiej kategorii Motocyklowych Mistrzostw Świata wybrało się do Jerez, gdzie przygotowują się również kierowcy WSBK. Co ciekawe, to właśnie zdobywca mistrzowskiego tytułu w tej serii uzyskał najlepszy czas podczas czwartkowej sesji – 1:38,721. Wynik ten okazał się lepszy niż kwietniowy rezultat Valentino Rossiego, który wywalczył wtedy pole position (1:38,736).

Alvaro Bautista był z kolei najszybszy spośród zawodników MotoGP. Hiszpan na swoim ostatnim, 71. okrążeniu odnotował czas 1:38,946. Za kierowcą zespołu Aspara znaleźli się reprezentujący barwy Avintii Loris Baz i najszybszy wczoraj Hector Barbera.

Po środowych jazdach z testów w Jerez wycofał się Andrea Iannone, który został zawodnikiem Suzuki. Ekipa Włocha zdecydowała bowiem, że chcą zachować dla niego kolejne dni testowe z fabrycznymi zespołami.

Wyniki czwartkowych testów na Jerez:

bez-tytulu2