Hector Barbera zastąpi w Japonii kontuzjowanego Iannone, debiut Mike’a Jonesa

Autor: | 13 października 2016

Ducati poinformowało w poniedziałek, że Andrea Iannone nie weźmie udziału w GP Japonii na torze Motegi i nikt nie zastąpi Włocha. W czwartek włoski zespół ogłosił jednak, że w miejsce 27-latka wskoczy Hector Barbera.

Ducati, nie chcąc ryzykować utraty cennych punktów do klasyfikacji generalnej, postanowiło namówić Hiszpana do zastąpienia kontuzjowanego Andrei Iannone. Włosi chcieli wcześniej, żeby w Japonii obok Andrei Dovizioso wystartował Casey Stoner, lecz Australijczyk odmówił zespołowi, dla którego testuje od początku roku.

Hector Barberta startuje na co dzień w zespole Avintia Racing, który korzysta z motocykla Ducati w specyfikacji z 2014 roku. Dla Hiszpana będzie to więc pierwsza okazja do rywalizacji na najnowszej wersji włoskiej maszyny, na której to będzie ścigał się w przyszłorocznym sezonie.

– Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ długo czekałem na okazję taką, jak ta i w ten weekend stanie się ona rzeczywistością – mówi Barbera. – Pierwszą rzeczą jaką chcę zrobić, to podziękować Avintii i naszym sponsorom za umożliwienie mi tego, ponieważ bez ich wsparcia, nie byłoby to realne.

– Jestem podekscytowany, zmotywowany i chcę się dobrze pokazać. Dopóki jednak nie usiądę jutro na motocyklu, nie uwierzę w to! – kontynuuje szczęśliwy Hiszpan. – Teraz robię wywiady i wszystkie inne rzeczy, które należą do jeźdźca fabrycznego. Czuję się jak dziecko w Boże Narodzenie! Jestem pewien, że to będzie specjalny weekend dla mnie i mam nadzieję, że zrobię wszystko, co mogę.

Zamiast Hectora Barbery w zespole Avintii wystąpi natomiast Mike Jones, zawodnik startujący w australijskiej serii Superbike. Będzie to jego pierwsza okazja do jazdy motocyklem kategorii MotoGP, jednak w lutym tego roku startował z dziką kartą w pierwszej rundzie World Superbike, która odbyła się na torze Phillip Island.