Lorenzo i Iannone pewni swojego wyścigowego tempa

Autor: | 20 sierpnia 2016

Jorge Lorenzo i Andrea Iannone uzupełnią w jutrzejszym dniu pierwszy rząd na starcie Motocyklowego GP Czech. Choć obaj nie przejechali w kwalifikacjach idealnego okrążenia, są przekonani, że ich tempo wyścigowe będzie bardzo konkurencyjne.

Zawodnik Movistar Yamahy był dziś po południu wolniejszy tylko od swojego młodszego rodaka, Marca Marqueza. Hiszpan przyznał, że opony nie sprawowały się najlepiej, ale ogólne tempo pozwoli jutro na dobrą walkę.

– Prawdopodobnie zbyt mocno naciskałem i opóźniałem hamowanie, więc nie miałem na drugiej oponie wystarczającej prędkości w zakrętach. Myślę, że sprawowała się ona nieco gorzej od tej pierwszej, więc w rezultacie nie mogłem być szybszy. Jesteśmy zadowoleni z drugiego miejsca zwłaszcza, że mamy dobre tempo i ustawienia, aby utrzymać się w wyścigu – powiedział obrońca tytułu.

Kilka słów po dzisiejszych kwalifikacjach wypowiedział także Andrea Iannone. Zwycięzca ostatniej rundy przyznał, że sobotni wynik jest czymś więcej, niż sam zespół się spodziewał, a niedziela powinna przynieść jeszcze więcej pozytywnych emocji.

– To była bardzo trudna sesja kwalifikacyjna, ponieważ wiedzieliśmy, że będziemy walczyć o dobry wynik na jednym okrążeniu. W końcu jednak udało nam się uzyskać coś lepszego, niż oczekiwaliśmy. Tutaj w Brnie jesteśmy w stanie być bardziej skuteczni jeżeli chodzi o tempo wyścigowe, aniżeli czas jednego okrążenia. W każdym razie, pracujemy bardzo dobrze przez cały weekend, ponieważ w każdej sesji zawsze byliśmy pierwsi albo drudzy i jestem z tego bardzo zadowolony. Oczywiście wyścig ten będzie trudniejszy niż w Austrii, ale wierzę, że jutro będziemy w grupie, która powalczy o podium – zaznaczył Włoch.