Marc Marquez: Nie spodziewałem się tego

Autor: | 20 sierpnia 2016

Dwukrotny mistrz świata królewskiej klasy nie ukrywał swojego zdziwienia z uzyskania najlepszego rezultatu w dzisiejszych kwalifikacjach.

Jak przyznał sam Marc Marquez – wszystko wskazywało dziś na Jorge Lorenzo, a z pewnością poranek, w którym to obrońca tytułu wykręcił niemalże kosmiczny rezultat. Popołudniowe kwalifikacje zagrały jednak na korzyść młodszego z Hiszpanów, który wywalczył tym samym swoje 63. pole position w karierze.

23-latek był bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia w Brnie. Dodał również, że w zdobyciu pierwszej pozycji pomógł mu w pewien sposób Valentino Rossi.

– Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego pole position. Widziałem siebie walczącego o drugie miejsce lub o pierwszy rząd, co zresztą było naszym głównym celem. Jorge [Lorenzo] dziś rano wykonał świetne okrążenie i uważałem, że trudno będzie się do niego przymierzyć. Byłem jednak w stanie znaleźć dobre odniesienie, które pomogło mi podczas sesji kwalifikacyjnej. Pol [Espargaro] i Valentino [Rossi] byli z przodu, a ja mogłem skorzystać z ich strumienia aerodynamicznego i wyprzedzić ich w ostatnim zakręcie nie tracąc przy tym czasu. W efekcie końcowym odnotowaliśmy bardzo dobry rezultat i jestem niesamowicie zadowolony z tego jak przebrnęliśmy przez czwarty trening, robiąc krok naprzód w kontekście naszego tempa. Całkowicie zmieniliśmy ustawienia i wszystko działa znacznie lepiej. Jeśli jutro wyścig będzie suchy, to da mi to nadzieję, ponieważ będzie trudno. Z kolei jeżeli spadnie deszcz będzie jeszcze ciężej, ale jestem zadowolony, gdyż jesteśmy konkurencyjni – wyznał Marquez.