Repsol Honda przedstawiła motocykl na sezon 2017

Autor: | 3 lutego 2017

Repsol Honda oficjalnie zaprezentowała w piątek w Dżakarcie barwy na sezon 2017. Podobnie jak rok temu zespół Marca Marqueza i Daniego Pedrosy na miejsce prezentacji nowego motocykla wybrał Indonezję.

Barwy nowej Hondy RC213V są praktycznie identyczne jak te z ubiegłego roku. Zmiany natomiast nastąpił od strony technicznej. Najważniejsza z nich zaszła w silniku – od tego sezonu Honda korzystać będzie z jednostki napędowej big-bang, która różni się sposobem pracy poszczególnych cylindrów.

Jak pokazały pierwsze testy w Malezji, nowa jednostka napędowa sprawia wiele problemów elektronice, jak również w dalszym ciągu motocykl ma kłopot z idealnym przyspieszeniem. Inżynierowie Hondy będą więc kontynuować pracę nad rozwojem maszyny, a pierwsze jej efekty mogą być widoczne już w Australii, gdzie 15 lutego rozpocznie się druga tura zimowych testów.

– Teraz rozpoczynamy nowy sezon i sytuacja jest taka sama jak w poprzednim. Staramy się ciężko pracować w okresie przedsezonowych testów, by potem oczywiście powalczyć ponownie o tytuł – mówi Marc Marquez.

– Celem oczywiście jest walka o mistrzostwo i jeśli to możliwe, to w każdym wyścigu mieć dobre tempo i być z przodu. Mam nadzieję, że opuszczą mnie kontuzje, co jest ważne, ale i również, że będę szybki za każdym razem – mówi z kolei Dani Pedrosa.