Valentino Rossi wystartuje w 24h Le Mans?

Autor: | 22 stycznia 2017

Najbardziej utytułowany zawodnik wśród aktywnych motocyklistów powoli przymierza się do zakończenia swojej kariery w MotoGP. Włoch nie chce jednak tak szybko porzucać sportowych emocji i pragnie wystartować na wielkiej imprezie. Na liście jego marzeń znajdują się wyścig Le Mans oraz… Rajd Dakar.

38 lat skończy w lutym Valentino Rossi, ale reprezentant Yamahy wciąż prezentuje wysoką formę. Jego obecny kontrakt obowiązuje do końca 2018 roku i jest bardzo możliwe, że będzie to ostatni sezon dziewięciokrotnego mistrza świata w MotoGP. Co Rossi chce robić po zakończeniu kariery?

– Jednym z moich celów jest próba startu w Dakarze, ale to bardzo, bardzo trudny rajd, na który trzeba być dobrze przygotowanym. Z pewnością wystartowałbym tam samochodem, bo na motocyklu są to bardzo niebezpieczne zawody.

– Bardziej jednak koncentruję się na 24-godzinnym wyścigu Le Mans, to jest mój cel numer 1. Tor wyścigowy jest miejscem, na którym czuję się pewnie. Kiedy porzucę motocykl będę miał czas, aby to zrealizować.

W 2006 roku Valentino Rossi był wiązany z Formułą 1. Otrzymał on zaproszenie na testy od Ferrari i był całkiem poważnie rozpatrywany jako kandydat do zajęcia miejsca w zespole.

– Był taki moment, w którym pomyślałem „Spróbujmy, zobaczmy co się wydarzy”, ale gdy po testach w Walencji leciałem samolotem do domu uznałem, że nie potrafię rozstać się z motocyklami. To była dobra decyzja, aby pozostać w MotoGP. Zdobyłem kolejne tytuły i przeżyłem niezapomniane chwile – powiedział Valentino Rossi.