Fot. R-Motorsport


Fatalna wiadomość dla DTM: Aston Martin opuszcza stawkę mistrzostw

Autor: | 25 stycznia 2020

R-Motorsport, który w zeszłym roku wystawiał cztery Aston Martiny, postanowił wycofać się z DTM. W ten sposób w stawce mistrzostw pozostali tylko dwaj producenci – Audi i BMW.

Opuszczenie stawki Deutsche Tourenwagen Masters przez R-Motorsport jest fatalną wiadomością dla władz i kibiców serii. Na starcie w sezonie 2020 zobaczymy tylko dwóch producentów i potencjalnie czternaście samochodów, o ile Audi lub BMW nie zdecydują się na utworzenie klienckich zespołów. Spekulacje sugerują, że każda z marek wystawi po jednym prywatnym aucie, co zwiększy liczbę samochodów w stawce do szesnastu.

Szwajcarski zespół, dysponujący w ubiegłym sezonie czteroma Aston Martinami, utracił wsparcie warsztatu HWA, który przygotował samochody dla ekipy Floriana Kamelgera w ubiegłym roku. Po zakończeniu współpracy R-Motorsport znalazł się w trudnym położeniu i potrzebował wsparcia innego producenta, który byłby w stanie przygotować między innymi jednostkę napędową.

– Dokonaliśmy analizy naszego programu i uznaliśmy, że chcemy wyznaczyć sobie inne cele, w związku z czym dalsze zaangażowanie w DTM nie będzie dla nas odpowiednie. Zadecydowaliśmy o naszym programie startów na 2020 rok i ogłosimy go w późniejszym terminie. Chciałbym w tym miejscu podziękować Gerhardowi Bergerowi i ITR, a także Dieterowi Gassowi i Jensowi Marquardtowi za wsparcie w naszym debiutanckim sezonie. Szczególnie pomoc BMW była dla nas niezwykle ważna – powiedział Florian Kamelger, szef R-Motorsport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *