Fot. Red Bull Content Pool


Ford Performance partnerem M-Sportu

Autor: | 6 grudnia 2017

Szef M-Sportu Malcolm Wilson informuje, że jego ekipa otrzyma wsparcie od Ford Performance. Jest to dział sportowy koncernu, znajdujący się w Michigan w Stanach Zjednoczonych.

Brytyjczyk twierdzi, że będzie to wsparcie techniczne. W tym momencie M-Sport nie może liczyć na budżet, który byłby zbliżony do tych, którymi dysponują fabryczne teamy. Na razie wiadomo, że Ford zajmie się rozwojem pakietu aerodynamicznego Fiesty WRC’17.

– Sébastien (Ogier) jasno określił swoje stanowisko. Uznał, że chce zobaczyć zaangażowanie Forda. Oczywiście, ja też tego bardzo chciałem. Pragnąłbym wrócić do budżetu, którym dysponują nasi rywale, ale w tej chwili tak się nie stanie. Będziemy ściśle współpracować z Ford Performance w kwestii technicznej. Wspaniałą informacją jest, że otrzymamy wsparcie techniczne, utrzymujące nas na poziomie konkurencji. Wymaga to pieniędzy, a wiele rzeczy można wykonać w Ameryce. Przykładem jest aerodynamika samochodu. Oni mają możliwości, żeby naprawdę nam pomóc – powiedział Wilson w rozmowie z Motorsport News.

Malcolm mówi o tym, że jego zespół otrzymuje spore wsparcie od europejskiego oddziału Forda. To dzięki nim M-Sport w styczniu mógł wystartować w Monte Carlo z autem, którego seryjna wersja miała premierę dopiero pięć miesięcy później.

– Otrzymujemy duże wsparcie techniczne od Ford of Europe. Musimy pamiętać, że w styczniu wystawiliśmy w rajdzie samochód, którego seryjna wersja była dostępna w sprzedaży dopiero pięć miesięcy później! Obecnie wesprze nas Ford Performance, który znajduje się też w wyścigach GT. Prowadzimy z nimi naprawdę istotne prace nad aerodynamiką samochodu. Tego rodzaju pomoc jest dla nas bezcenna – dodał szef teamu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *