Fot. WRC


Marcus Gronholm w Yarisie WRC podczas Rajdu Szwecji

Autor: | 14 stycznia 2019

Serwis UrheiluUutiset.com informuje, że Marcus Gronholm w Rajdzie Szwecji powróci do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Pięciokrotny triumfator zimowej rundy ma pojechać Toyotą Yaris WRC.

Wieloletni pilot Marcusa, Timo Rautiainen podkreśla, że już przed rokiem był temat powrotu Gronholma do stawki. Można było trzymać od Toyoty auto testowe, wynająć Fiestę od M-Sportu albo innego Forda, którego posiada Henning Solberg. W ostatnim czasie duet ten zajmował się testami Volkswagena Polo GTI R5, wcześniej był też testerem fabrycznej ekipy z Wolfsburga.

Rautiainen obecnie jest wiceprzewodniczącym komisji WRC FIA, ale powrót do rajdówki byłby dla niego pozytywny, bowiem miałby spojrzenie na nowe rajdówki. W najbliższym czasie Timo pojedzie w Arctic Rally u boku Valtteriego Bottasa. Finowie będą dysponować Fordem Fiesta WRC’17.

Gronholm ma w dorobku 152 starty w mistrzostwach świata, 30 wygranych, i 61 podiów. Ostatnim jego rajdem w cyklu był Rajd Szwecji, który odbywał się 9 lat temu.

W Skandynawii ma pojawić się też Lorenzo Bertelli wespół z Simone Scattolinem. Włosi pojadą Fiestą WRC. Duet ten startował w całym sezonie 2016, w 2017 zaliczył tylko trzy rundy, a w 2018 żadnej, bowiem miał skupić się na pracy zawodowej. Lorenzo odpowiada za komunikację cyfrową w domu mody Prada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *