Fot. Red Bull Content Pool


Hayden Paddon: Dostaję mało informacji od zespołu

Autor: | 1 listopada 2017

Hayden Paddon przeżywa swój najgorszy sezon w karierze. W całej sytuacji nie pomaga mu też Hyundai, który nie udziela odpowiedniego wsparcia swojemu zawodnikowi, co jest niezbędne, by Nowozelandczyk wrócił do dawnej dyspozycji.

Od początku ten rok jest nieudany. Wszystko przez feralny wypadek w Monte Carlo. Na pierwszym oesie Hayden wypadł z trasy i uderzył kibica, stojącego w niebezpiecznym i niedozwolonym miejscu. Osoba ta poniosła śmierć. Co prawda, kierowca nie ponosi za to odpowiedzialności, ale po tym wydarzeniu w jego psychice pozostał trwały ślad.

Przez cały sezon zawodnik Hyundaia nie może się odnaleźć i wrócić do jazdy na miarę swojego ogromnego potencjału. Po Rajdzie Argentyny zmienił pilota z Johna Kennarda na Sebastiana Marshalla. Był to wcześniej zaplanowany ruch, chociaż problemy zdrowotne doświadczonego Nowozelandczyka wszystko przyspieszyły. Jednak nie przyniosło to efektu. W tym roku stanął tylko raz na podium, a stało się to w Mikołajkach.

W klasyfikacji sezonu zajmuje dopiero dziesiątą pozycję. Ma zazwyczaj słabe tempo i przydarzają mu się błędy, które wcześniej nie miały miejsca. Hyundai też niczego nie ułatwia, bo kierowca skarży się, że dostaje mało informacji od zespołu, a o tym, że Andreas Mikkelsen zastąpi go w Katalonii dowiedział się w ostatniej chwili. Jego przyszłość też nie wygląda różowo, bo w przyszłym roku może dzielić się trzecim autem teamu z Danim Sordo. Możliwe jest też, że zapadnie decyzja o wystawianiu czterech pojazdów, ale raczej nie będzie to miało miejsca we wszystkich rundach. Tutaj też leży problem po stronie teamu, bo Paddon informuje, że ma umowę gwarantującą mu występy we wszystkich imprezach, więc nie powinien nagle otrzymać siedmiu występów zamiast trzynastu.

– To mój najgorszy sezon w karierze. O zastąpieniu mnie w Hiszpanii dowiedziałem się w ostatniej chwili, a dodatkowo dostaję mało informacji od zespołu. Jednak nie przejmuję się, bo mój kontrakt na następny sezon jest jasny i gwarantuje mi wszystkie rundy. Po prostu muszę skupić się na jeździe – powiedział Paddon w rozmowie z Martinem Holmesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *