Fot. Hyundai Motorsport


Mikkelsen i Neuville stworzą załogę na Monza Rally Show!

Autor: | 10 listopada 2017

Wciąż czekaliśmy na kierowcę WRC, który wystartuje w Monza Rally Show, ale takiego obrotu spraw się nie spodziewaliśmy. 

Hyundai informuje, że w parze pojadą Andreas Mikkelsen i Thierry Neuville. Specyfiki tej sytuacji dodaje fakt, że po każdym odcinku będą się zamieniać. Na jednym odcinku będzie kierował Norweg, a na kolejnym Belg i tak do końca rajdu. Dla obu będzie to świetna okazja, by sprawdzić się w roli pilotów. Duet kierowców wystartuje Hyundaiem i20 WRC w specyfikacji z sezonu 2016, który wystąpi włoski zespół HMI Rally.

Dla Neuville’a będzie to już drugi występ na Monzy. W 2015 roku zajął drugie miejsce za Valentino Rossim, a Mikkelsen będzie debiutował.

– Nie mogę się doczekać Monza Rally Show z Thierrym w załodze. Będziemy zmieniać się na fotelach kierowcy i pilota w i20 WRC z 2016. Jestem przekoany, że czeka nas dużo frajdy. Pierwszy raz startuję na Monzy, ale wiele słyszałem o tej imprezie i fanatycznych kibicach. Z pewnością zrobimy wszystko, żeby zapewnić im dobre widowisko – powiedział Mikkelsen.

– Po starcie w Monza Rally Show 2015 i drugiej pozycji za Valentino Rossim, niecierpliwie czekam na powrót. Wówczas mi się podobało. Teraz z pewnością będzie jeszcze fajniej, ponieważ będę zmieniał się z Andreasem za kierownicą i20 WRC z 2016 roku. Kibice na Monzy są wyjątkowi. Zawsze przyjemnie jest startować przy takim wsparciu fanów – dodaje Neuville.

Monza Rally Show odbędzie się w dniach 30 listopada – 3 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *