WRC: Nasser Al-Attiyah rozmawia z Volkswagenem

Autor: | 9 maja 2016

Nasser Al-Attiyah potwierdził, że jest w trakcie rozmów z Volkswagen Motorsport na temat jego startów w barwach niemieckiego teamu w ostatnich sześciu rundach tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Katarczyk jeździł w WRC od 2004, ale jedynie w sezonach 2012 i 2013 startował w królewskiej klasie w barwach Qatar World Rally Team. Do jego największych sukcesów należy mistrzostwo świata w klasie PWRC w 2006 roku oraz podwójny tytuł WRC2 w dwóch ostatnich sezonach.

Dwukrotny zwycięzca Dakaru powiedział w rozmowie z portalem motorsport.com, że nie wróci w tym sezonie do rywalizacji w kategorii WRC2, ponieważ skupia się na przygotowaniach do Igrzysk Olimipijskich w Rio de Janeiro. Nasser wystartuje tam w konkurencji Skeetu. Po Igrzyskach chciałby wystartować w ostatnich rundach sezonu, a ma to się stać za pośrednictwem Qatar Holding, który ma 17 procent udziałów w Grupie Volkswagena.

– Rozmawiałem z Volkswagenem odnośnie startów w Polo R WRC pod ich kierownictwem. Chciałbym ścigać się w barwach drugiego zespołu, gdzie jeździ Andreas Mikkelsen. Jeśli dostanę na to zgodę, to rozpocznę od Rajdu Niemiec i przejadę sześć rund. Jeśli nie dostanę zielonego światła, nie wrócę do WRC2. Będę utrzymywał swój budżet, który mam na przyszły rok. Będę dalej startować w rajdach cross-country, w uzupełnieniu do Rajdowych Mistrzostw Bliskiego Wschodu – powiedział Al-Attiyah.