Fot. Red Bull Content Pool


Oficjalnie: Citroen wycofuje się z WRC! Powód zaskakuje

Autor: | 20 listopada 2019

Citroen Racing oficjalnie poinformował, że kończy swój program w Rajdowych Mistrzostwach Świata, że skutkiem natychmiastowym.

Tej decyzji się spodziewaliśmy już od kilku dni. Przyczyna, jaką podaje ekipa jest jednak dość zabawna. Bowiem, jak wiadomo Sebastien Ogier jest sfrustrowany słabym samochodem Citroena i chce odejść do Toyoty, gdzie miałby zastąpić Otta Tanaka. Zespół informuje, że właśnie dlatego, że nie będą mieli topowego kierowcy, postanowili zakończyć swój program w WRC.

To oznacza, że w najbliższych latach nie zobaczymy tej zasłużonej ekipy w mistrzostwach. Od 2022 roku w mistrzostwach świata będziemy mieli początek ery hybrydowej i już kilka dni temu koncern PSA zapowiedział, że Citroena wtedy nie będzie w cyklu. Ogier prawdopodobnie trafi do Toyoty wraz z Elfynem Evansem z M-Sport-Ford. Natomiast Esapekka Lappi zostaje bez pracy. Być może Fin trafi właśnie do brytyjskiego prywatnego teamu.

Wraz z odejściem Citroena kończy się pewna era w tym sporcie. Zespół z Wersalu wkroczył do WRC w 1998 roku i od tego czasu świętował dziewięć mistrzowskich tytułów duetu Sebastien Loeb/Daniel Elena oraz osiem producenckich. W tym okresie czasu francuska ekipa triumfowała w 102 rajdach z cyklu mistrzostw świata. Nie możemy zapomnieć też o polskim wątku. Właśnie w barwach tego teamu w 2013 roku Robert Kubica i Maciek Baran zdobyli mistrzostwo świata WRC-2. Jeszcze w tej samej kampanii nasz kierowcy w Citroenie debiutował w aucie królewskiej klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *