Fot. Red Bull Content Pool


Oficjalnie: Loeb in – Paddon out

Autor: | 13 grudnia 2018

Hyundai Motorsport oficjalnie poinformował, że Sebastien Loeb dołączy do ekipy w sezonie 2019. To też oznacza, że Hayden Paddon żegna się z tym zespołem.

Francuz podpisał dwuletni kontrakt i w pierwszym roku przejedzie sześć rund, począwszy od Rajdu Monte Carlo. Z kolei w pozostałych ośmiu Hyundaiem i20 Coupe WRC ścigać się będzie Dani Sordo. Pilotem Seba oczywiście będzie Daniel Elena, a z Hiszpanem zostanie Carlos del Barrio.

– Jestem szczęśliwy, że mogę poinformować, iż ja i Daniel Elena w 2019 roku przejedziemy sześć rajdów z Hyundaiem, zaczynając od Monte Carlo. Tegoroczne zwycięstwo w Katalonii znów rozbudziło mój głód do rywalizacji na czele WRC. Dołączenie do Hyundaia jest dla mnie nowym wyzwaniem i nie mogę się już go doczekać – powiedział Loeb.

To oznacza, że po raz pierwszy w karierze Sebastien nie będzie startował pod szyldem koncernu PSA. W WRC i WTCC jeździł z Citroenem, a w rallycrossie i Dakarze korzysta z Peugeota.

Na razie nie wiadomo co stanie się z Paddonem. Jego pilot, Sebastian Marshall będzie jeździł z Krisem Meeke w Toyocie. Jedyną opcją dla Nowozelandczyka jest M-Sport, który wciąż nie ogłosił swojego składu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *