Plotki nie potwierdzają się, Mikkelsen w Portugalii za kierownicą Skody

Autor: | 4 maja 2017

Wszystkie nadzieje fanów Andreasa Mikkelsena na jego występ w Portugalii w aucie kategorii WRC upadły. Norweg na Półwyspie Iberyjskim będzie rywalizował Skodą Fabia R5. 

W ostatnich tygodniach było sporo plotek o tym, że już w Portugalii były kierowca Volkswagena wskoczy do samochodu WRC w specyfikacji 2017. Andreas nadal rozmawia z Volkswagenem i FIA o ewentualnej jeździe nowym autem, ale nie ma żadnych postępów w tym temacie.

Dodatkowo ostatnio testował z Hyundaiem, co wzmogło pogłoski. Niektórzy nawet sądzili, że lada dzień zespół podpisze z nim umowę, ale niemal od razu team z Alzenau zaprzeczył tym plotkom. Uważa się, że był to tylko jednorazowy test.

Teraz, z powodu braku lepszych opcji, Mikkelsen kontynuuje program WRC-2 ze Skodą. Dotychczas wystąpił w dwóch rundach sezonu 2017, które wygrał. Liderem jest zwycięzca trzech tegorocznych rajdów – Pontus Tidemand. W Portugalii obydwaj fabryczni kierowcy Skody po raz pierwszy będą ze sobą rywalizować. Wynika to też z regulaminu, ponieważ wszystkie załogi WRC-2 muszą wystąpić na Półwyspie Iberyjskim, w Niemczech oraz Walii. Dlatego też podczas szóstej rundy sezonu zobaczymy Łukasza Pieniążka/Przemysława Mazura i Huberta Ptaszka/Macieja Szczepaniaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *