Fot. Sophie Graillon


Rajd Katalonii: Shakedown dla Ogiera, rolowanie Neuville’a

Autor: | 25 października 2018

Sebastien Ogier/Julien Ingrassia zanotowali najlepszy czas na porannym odcinku testowym, który rozpoczął 54. Rajd Katalonii, dwunastą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. 

Pogoda w Salou jest bardzo dobra. Termometry wskazują 24 stopnie Celsjusza, a chmur na niebie nie ma zbyt wiele.

Tradycyjnie różnice w czołówce nie są zbyt duże, ale nie może być inaczej, w przypadku dwukilometrowego shakedownu. Faworyt imprezy pokazał dużą klasę i zrobi wszystko, by objąć prowadzenie przed ostatnią rundą cyklu. Chociaż może to obrócić się przeciwko niemu, bowiem w Australii będzie musiał czyścić trasę, ale na to przyjdzie czas.

Drudzy byli Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila ze stratą 0,3 sekundy, a trzeci Teemu Suninen/Mikko Markkula. Ta trójka załóg zmieściła się w sekundzie. Dalej z czasem gorszym od Ogiera o 1,1 sekundy, znaleźli się dziewięciokrotni mistrzowie świata, Sebastien Loeb/Daniel Elena. Na piątym miejscu znajdujemy Esapekkę Lappiego/Janne Ferma, którzy od przyszłego sezonu będą startować dla Citroena, wraz z Ogierem/Ingrassią.

Dopiero szóści byli Ott Tanak/Martin Jarveoja liczący się nadal w walce o tytuł, choć ich szanse są niewielkie. Za nimi uplasowali się Craig Breen/Scott Martin oraz Dani Sordo/Carlos del Barrio, a więc faworyci miejscowej publiczności. Elfyn Evans/Daniell Barritt zajęli dziewiątą lokatę, a dziesiątkę zajął duet, któremu będziemy się w ten weekend przyglądać. Są to Petter Solberg/Veronica Engan w Volkswagenie Polo GTI R5, który oficjalnie debiutuje w ten weekend.

16. czas osiągnęli Ken Block/Alessandro Gelsomino, a 20. Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, którzy testowali różne warianty ustawień. Z kolei Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul po pierwszym przejeździe dachowali. Ich wynik z pierwszej jazdy wystarczył do znalezienia się na 21. pozycji. Khalid Al-Qassimi/Chris Patterson jadą tempem spacerowało, co dało im 27. lokatę.

W WRC-2 najlepszy był Solberg przed Erikiem Camillim/Benjaminem Veillasem, którzy też jadą Volkswagen. Trzeci wynik wykręcili Stephane Lefebvre/Gabin Moreau. Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur mieli 13. czas, a Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak tradycyjnie nie wzięli udziału w odcinku testowym.

Dziś jeszcze przed załogami superoes na ulicach Barcelony. Rozpocznie się on o godzinie 18:08.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *