Fot. Citroen Racing


Rajd Meksyku: Meeke najszybszy na shakedownie

Autor: | 8 marca 2018

Kris Meeke/Paul Nagle osiągnęli najlepszy rezultat na odcinku testowym, który otworzył 15. Rajd Meksyku.

Ubiegłoroczni zwycięzcy imprezy bardzo udanie zainaugurowali rajd. Na testowym liczącym 5,31 kilometra osiągnęli wynik 3:41,0. Dzięki temu uplasowali się na pierwszym miejscu w klasyfikacji. Brytyjczycy powinni być mocni w ten weekend i ten czas to potwierdza. Drudzy byli liderzy cyklu Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul, którzy wolno się rozkręcali, ale ostatecznie stracili do Krisa tylko 0,4 sekundy. Belgom jednak będzie ciężko, bo jutro będą otwierali trasę.

Trzecie miejsce osiągnęli Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, tracący do Meeke’a 1,8 sekundy. Lecz Francuzi zazwyczaj traktują tego rodzaju odcinek testowo i sprawdzają jeszcze ustawienia. Taki sam czas uzyskali Ott Tanak/Martin Jarveoja, ale duet Toyoty wykonał to podczas czwartego przejazdu, a Ogier w trzecim. Takie rezultaty oznaczają też, że w top4 mamy załogi z czterech różnych ekip. Dalej znaleźli się Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, wolniejsi od Seba i Otta o 0,3 sekundy.

Tylko jedną dziesiątą za Finami uplasowali się Elfyn Evans/Daniel Barritt. Już tradycyjnie najwięcej przejazdów zaliczyli Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, którzy nie tracą czasu i wciąż starają się uczyć samochodu Hyundaia. Tym razem wyjeżdżali sześć razy i finalnie mieli wynik gorszy o 2,3 sekundy od Meeke’a. 0,1 sekundy do Norwegów stracili Dani Sordo/Marc Marti oraz Teemu Suninen/Mikko Markkula. Oba duety wykręciły swoje czasy w czwartym przejeździe. Dziesiątkę zamknęli Sebastien Loeb/Daniel Elena, którzy muszą się wjeździć w Citroena C3, bowiem na razie odstają od czołówki. Na końcu stawki WRC znajdują się Esapekka Lappi/Janne Ferm. Finowie zaliczyli tylko dwa wyjazdy na trasę.

W WRC-2 najlepsi byli Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen przed Pontusem Tidemandem/Jonasem Anderssonem i Jarim Huttunenem/Anttim Linnaketo.

Już tej nocy startuje superoes w Leon, czyli mieście, w którym znajduje się baza rajdu. Odcinek ten rozpocznie się o godzinie 3:08 z czwartku na piątek czasu polskiego.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *