Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Monte Carlo 2018: Jedenaście aut WRC na liście zgłoszeń

Autor: | 27 grudnia 2017

Organizatorzy Rajdu Monte Carlo, pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata w sezonie 2018, zaprezentowali prowizoryczną listę zgłoszeń do swojej imprezy. Nie jest to jednak pełne zestawienie, bowiem oficjalny spis zawodników pojawi się dopiero 12 stycznia.

Na dziś, listę tworzy 27 duetów w tym 11 w autach WRC. Dla M-Sportu pojadą Sebastien Ogier/Julien Ingrassia oraz Elfyn Evans/Daniel Barritt. Wiadomo, że na trasie zobaczymy też trzeciego Forda Fiesta, ale zespół nie zdradził jeszcze kto nim wystartuje. Przy okazji wiadomo, że wcześniejsze przewidywania, jakoby autem numer trzy mieli wymieniać się Eric Camilli/Benjamin Veillas i Teemu Suninen/Mikko Markkula się nie sprawdzą. Bowiem obie załogi będą rywalizować w WRC-2 w tym rajdzie.

Hyundai reprezentowany będzie przez Andreasa Mikkelsena/Andersa Jaegera, Thierry’ego Neuville’a/Nicolasa Gilsoula oraz Daniego Sordo/Carlosa del Barrio. Dla Toyoty pojadą Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, Esapekka Lappi/Janne Ferm i debiutujący w ekipie, Ott Tanak/Martin Jarveoja. W Citroenach C3 WRC zobaczymy tylko dwie załogi: Krisa Meeke/Paula Nagle i Craiga Breena/Scotta Martina.

Stawkę WRC-2 na razie tworzy pięć duetów: Kevin Abrring/Pieter Tsjoen, Eric Camilli/Benjamin Veillas, Teemu Suninen/Mikko Markkula, Jan Kopecky/Pavel Dresler i Guillaume de Mevius/Louis Louka. Swój debiut w fabrycznej Skodzie zaliczą wtedy też Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen, którzy w Fabii zaliczą cały sezon. Tym razem jednak nie będą klasyfikowani w WRC-2.

Rajd Monte Carlo odbędzie się w dniach 25-28 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *