Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Monte Carlo: Ciąg dalszy zaciętej rywalizacji liderów, atak Tanaka

Autor: | 26 stycznia 2019

Sebastien Ogier/Julien Ingrassia utrzymują się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej 87. Rajdu Monte Carlo. Mistrzowie świata mają 4,3 sekundy przewagi nad Thierrym Neuvillem/Nicolasem Gilsoulem.

We francuskich górach wyszło słońce i część śniegu zdążyła stopnieć między pętlami. Załogi Hyundaia oraz Tidemand zabrali po cztery kolcowane opony oraz dwie miękkie, Suninen, Ogier, Latvala i Meeke cztery z kolcami oraz dwie supermiękkie, a Tanak cztery zimowe gumy bez kolców oraz dwie supermiękkie. Estończyk na mecie OS10 twierdził jednak, że zmiana typu opon nie miała znaczenia.

Ogier jedzie dość bezpiecznie, ale jednocześnie szybko i utrzymuje się przed Neuvillem w klasyfikacji generalnej. Thierry odrobił popołudniu sekundę, ale nie zmienia to sytuacja. Na pierwszym oesie był szybszy o 1,2 sekundy, natomiast na drugiej Seb był lepszy o 0,2 sekundy. 4,3 sekundy to wciąż mała różnica, więc jutro znów będziemy mogli obserwować batalię dwóch najlepszych załóg ostatnich trzech sezonów.

Na trzeciej pozycji utrzymują się Sebastien Loeb/Daniel Elena, ale muszą przyspieszyć, bowiem jeśli tego nie zrobią, to stracą miejsce na podium. Mówią, że są zadowoleni z tempa, ale jednak mocno odstają od liderów oraz od Otta Tanaka. Za nimi tylko 2,3 sekundy straty mają Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, którzy także mają chrapkę na podium w pierwszej rundzie sezonu.

Piąci są Ott Tanak/Martin Jarveoja, którzy wygrali dziś wszystkie oesy i w ekspresowym tempie zbliżają się do Loeba i Latvali. Są tylko 17 sekund za Loebem, więc jeśli jutro także będą w takiej formie, to mogą spokojnie zająć trzecie miejsce na mecie. Stawkę aut WRC, które ukończyły wszystkie dotychczasowe etapy zamykają Kris Meeke/Sebastian Marshall. Brytyjczycy mimo wczorajszych kłopotów są zadowoleni z samochodu. Kierowca powiedział nawet, że kocha swojego Yarisa.

Dalsze miejsca w dziesiątce zajmują Gus Greensmith/Elliott Edmondson, Yoann Bonato/Benjamin Boulloud, Stephane Sarrazin/Julien-Jacques Renucci i Guillaume de Mevius/Martijn Wydaeghe. Teemu Suninen/Marko Salminen zajmują 14. lokatę, a Pontus Tidemand/Ola Floene 24.

W WRC-2 Pro lideruje Greensmith z 14-minutową przewagą nad Kalle Rovanperą/Jonne Halttunenem. W niefabrycznej kategorii aut R5 prowadzi Bonato przed de Meviusem Adrienem Fourmauxem/Renaud Jamoulem.

Jutro do przejechania będą cztery odcinki o łącznej długości 63 kilometrów. Pierwszy i trzeci oes będzie zawierał przejazd przez sławną przełęcz Col de Turini. Początek etapu zaplanowano na godzinę 8:20.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *