Fot. Red Bull Content Pool


Rajd Portugalii: Tanak liderem

Autor: | 17 maja 2018

Ott Tanak/Martin Jarveoja zwyciężyli na superoesie Lousada. Estończycy potwierdzili, że bardzo dobrze radzą sobie na tego typu próbach, lecz prawdziwa walka rozpocznie się dopiero jutro.

Odcinek specjalny na torze liczył 3,36 kilometra. Wciąż świeciło słońce, więc były to idealne warunki do rozpoczęcia rajdu. Tradycyjnie na trybunach zgromadziły się tłumy widzów, które cieszyły się każdym przejazdem rajdówki.

Tanak był najlepszy, ale niespodzianką dnia z pewnością są Teemu Suninen/Mikko Markkula, którzy pojechali niemal perfekcyjnie i zajmują drugą lokatę. Na tej samej pozycji są Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, bowiem osiągnęli ten sam czas. Francuzi wygrali bezpośrednią batalię z rywalami do tytułu Thierrym Neuvillem/Nicolasem Gilsoulem.

Czwarte miejsce ex-aequo zajmują Kris Meeke/Paul Nagle oraz Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger. Dopiero szósty jest wspomniany Neuville, który popełnił kilka małych wpadek na trasie. Z kolei na siódmej pozycji wspólnie są Elfyn Evans/Daniel Barritt i Dani Sordo/Carlos del Barrio. Dziesiątkę zamykają Mads Ostberg/Torstein Eriksen oraz Esapekka Lappi/Janne Ferm. Dalsze trzy lokaty również zajęły duety reprezentujące kategorię WRC: Hayden Paddon/Sebastian Marshall, Craig Breen/Scott Martin i Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila. Zwycięzcy shakedownu jechali nieźle, ale w ostatnim zakręcie utknęli, prawdopodobnie z powodu zadławienia silnika. Fin mówił o tym, że zespół będzie musiał to sprawdzić.

W WRC-2 liderują Pontus Tidemand/Jonas Andersson przed Pierre-Louisem Loubetem/Vincentem Landaisem oraz ex-aequo Gusem Greensmithem/Craigiem Parrym i Stephanem Lefebvrem/Gabinem Moreau. Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur plasują się na szóstym miejscu.

Jutrzejszy dzień rozpocznie się odcinkiem Viana do Castelo o godzinie 10:15 polskiego czasu.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *