Fot. Toyota Motorsport


Rajd Safari jednak anulowany

Autor: | 16 maja 2020

Dalsza część sezonu 2020 w Rajdowych Mistrzostwach Świata jednak nie będzie wznowiona w lipcu. Długo planowane było ściganie w Kenii, ale jednak i to wydarzenie musiało zostać odwołane przez pandemię koronawirusa

To już kolejne wydarzenie, które nie odbędzie się w tym roku z uwagi na COVID – 19. W WRC od Rajdu Meksyku mamy obecnie przerwę. Rundy w Argentynie i na Sardynii są obecnie przełożone, ale rozegranie ich w dalszej części roku też może nie być możliwe. Natomiast Rajd Portugalii i teraz także Safari są oficjalnie odwołane.

Kenia miała wrócić do WRC po 18 latach przerwy, bowiem ostatnie ściganie w tej części świata mieliśmy w 2002 roku. Wtedy rajd wygrał Colin McRae, jeżdżący wtedy dla Forda. Niestety, rozwój pandemii w tym kraju spowodował, że będziemy musieli jeszcze rok poczekać na wielki powrót legendarnej rundy do cyklu mistrzostw świata.

– Bardzo żałujemy tej decyzji, ale niestety nie mieliśmy wyboru, biorąc pod uwagę obecną sytuację globalną. Mistrzostwa mają obowiązek dbać o wszystkich interesariuszy, a także szerszą społeczność, i to pozostaje naszym głównym celem. Powrót Rajdu Safari miał być jedną z głównych atrakcji sezonu WRC i dziękujemy Prezydentowi Uhuru Kenyatcie, rządowi Kenii i całemu zespołowi WRC Safari Rally Project, kierowanemu przez Phineasa Kimathi, który tak ciężko pracował. Z niecierpliwością czekamy na Rajd Safari w Kenii w 2021 roku – powiedział dyrektor WRC Promoter, Oliver Ciesla.

 Yves Matton, dyrektor rajdowy FIA również wyraża żal, że nie uda się w tym sezonie wrócić do Kenii. Podkreśla, że pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na wiele stref społecznych. Także na sport, ale jest pewny, że Safari powróci do cyklu za rok.

– Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani powrotem WRC do Afryki i Kenii po 18 latach i jesteśmy naturalnie rozczarowani, że tak się nie stanie w tym roku, szczególnie biorąc pod uwagę całą ciężką pracę, jaką podjął kenijski rząd i zespół organizacyjny. Pandemia Covid-19 wywarła ogromny wpływ na wszystkie sfery społeczne, w tym na sporty motorowe i rajdy, ale mam nadzieję, że wyjdziemy silniejsi po tym kryzysie i już czekamy na Rajd Safari, który odbędzie się w 2021 roku – powiedział Matton.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *