Sebastien Ogier: To będzie moja ostatnia umowa

Autor: | 27 sierpnia 2018

Sebastien Ogier wciąż nie wie, co będzie robił w przyszłym roku. Opcji jest kilka, a jedną z nich jest zakończenie kariery przez legendę WRC.

Francuz przyznaje, że jest coraz bliżej końca kariery w Rajdowych Mistrzostwach Świata i jeżeli podpisze kolejny kontrakt na starty, to z pewnością będzie on ostatnim. Dodaje też, że nie chodzi mu o pieniądze tylko o osiągi i szansę walki o najwyższe cele. Jasnym jest, że Seb nie patrzy na pieniądze, inaczej przed sezonem 2017 wybrałby ofertę Toyoty lub Citroena, a nie M-Sportu.

– Oczywiście zbliżam się do końca mojej kariery, ale jeśli podpiszę jeszcze jedną umowę, to będzie ostatnia. Mam to szczęście, że mam na koncie dobre sezony z dobrymi zwycięstwami. Mi nie chodzi o pieniądze. Jak zawsze u mnie priorytetem są osiągi i szansa na walkę o kolejne zwycięstwa w następnym sezonie – powiedział Ogier w rozmowie z Autosportem.

Powszechnie wiadomo, że Seb ma trzy opcje na przyszły sezon. Może związać się z M-Sport-Ford na kolejny rok, wrócić do Citroena lub już teraz pożegnać się z cyklem WRC. Francuz negocjuje i chciałby dopiąć wszystko na ostatni guzik do końca września. Po karierze w rajdach, będzie miał co robić. Kilka lat temu okazyjnie pojechał w cyklu Porsche Supercup, niedawno testował bolid Formuły 1 Red Bulla, a za miesiąc wystartuje w barwach Mercedesa w DTM na torze w Spielbergu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *