Fot. Red Bull Content Pool


Toyota pozwoli swoim kierowcom na rywalizację o tytuł

Autor: | 1 listopada 2017

Szef Toyoty zapewnia, że wszyscy jego kierowcy będą równo traktowani. W ten sposób Tommi Makinen zamierza pozwolić zawodnikom rywalizować o tytuł.

Celem ekipy jest dostarczenie każdemu kierowcy jak najlepszego samochodu. W dodatku pojazdy mają być obsługiwane w identyczny sposób, by wszyscy mieli równe szanse na możliwie najlepsze rezultaty.

– Poinformowałem zespół, że naszym celem jest w dostarczenie kierowcom jak najlepszych samochodów. Będziemy starać się o to dla każdego z nich. Wszystkie auta będą obsługiwane w ten sam sposób, dzięki czemu zmaksymalizujemy nasze szanse na jak najlepsze wyniki – powiedział Makinen.

Od przyszłego sezonu trójkę załóg stworzą Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila, Esapekka Lappi/Janne Ferm i Ott Tanak/Martin Jarveoja, którzy zastąpią Juho Hanninena/Kaja Lindstroma. Kierowca odejdzie z szeregów teamu, a jego pilot zostanie nowym dyrektorem sportowym. Na tym stanowisku Kaj zastąpi Jarmo Lehtinena. Szef zespołu informuje, że estoński duet po raz pierwszy będzie testował w grudniu, kiedy odbywać się będą jazdy przed Monte Carlo lub Szwecją. W dodatku mówi, że chciał mieć Tanaka w zespole już w tym roku, ale nie było to możliwe

– Myślę, że Ott pojawi się za kierownicą już w grudniu. Będziemy wówczas testowali przed Monte Carlo lub Szwecją. Mamy już kilku Estończyków w zespole, a w Estonii znajduje się część naszej bazy. Jeśli chodzi o Otta, to chciałem go mieć już w tym roku, ale miał ważny kontrakt z M-Sportem. 2018 rok jest pierwszą możliwą okazją, by dla nas jeździł – kończy szef teamu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *