WRC: Ford rozważa powrót do mistrzostw

Autor: | 29 stycznia 2017

Zwycięstwo Sebastiena Ogier w Rajdzie Monte Carlo sprawiło, że władze Forda ponownie zaczęły myśleć nad powrotem do Rajdowych Mistrzostw Świata. Francuz wygrał pierwszą imprezę w historii M-Sportu, bowiem ostatni triumf w Fieście WRC osiągnął Jari-Matti Latvala w Rajdzie Wielkiej Brytanii 2012. Wtedy był to jeszcze fabryczny team amerykańskiego koncernu. A od 2013 roku zespół został przejęty przez Malcolma Wilsona, którego ekipa aż do stycznia 2017 nie mogła wygrać rajdu.

Gościem specjalnym 85. Rajdu Monte Carlo był światowy szef Ford Performance, Dave Pericak. Był on świadkiem wielkiego zwycięstwa Ogiera i to może pomóc przekonać go do zwiększonego zaangażowania w projekt M-Sportu. Molly Pettit pracująca dla oficjalnej telewizji WRC przeprowadziła z nim rozmowę i podczas wywiadu wyraźnie było widać, że Amerykanin jest zachwycony atmosferą panującą na najstarszym rajdzie świata.

– Jestem pierwszy raz na rajdzie WRC i to było niesamowite. Braliśmy udział w wielu sportach motorowych. Obecnie jest to GRC w Ameryce czy WRX z Kenem Blockiem, gdzie mamy swój zespół. Ale teraz jestem tutaj i chcemy, żeby to była część naszego przyszłościowego planu. Dzięki nowym przepisom i nowemu samochodowi będzie to świetny sezon. Posiadanie Sebastiena w tym aucie sprawia, że marzenia mogą się spełnić. To dla nas wielka sprawa, jesteśmy bardzo podekscytowani – powiedział Pericak.

Molly zapytała go czy jest szansa na to, że Ford powróci do mistrzostw świata w charakterze prywatnego zespołu. Szef amerykańskiej firmy nie wykluczył takiej możliwości, ale na razie skupia się na obserwowaniu sytuacji i współpracy z M-Sportem.

– Jesteśmy tutaj i wszystko obserwujemy. Pracujemy z Malcolmem Wilsonem. On wykonuje świetną robotę i chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób możemy kontynuować współpracę z nim w przyszłości – zakończył.