WRC: Łukasz Pieniążek nie wystąpi w Rajdzie Finlandii

Autor: | 25 lipca 2016

Smutne informacje docierają z Finlandii, gdzie już w czwartek rozpocznie się rywalizacja w ósmej rundzie tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Niestety, nie weźmie w niej udziału załoga Łukasz Pieniążek/Przemysław Mazur.

Polacy startujący w tym sezonie w juniorskich cyklach mistrzostw Europy i świata mieli wypadek podczas testów przed rajdem. Na szczęście zawodnicy nie ulegli poważnym obrażeniom, ale okazuje się, że Citroën DS 3 R3T uległ sporym uszkodzeniom i nie zostanie naprawiony do startu fińskiej imprezy.

– Niestety podczas dzisiejszych testów mieliśmy wypadek. Co gorsze nie uda nam się naprawić auta do Rajdu Finlandii. Wraz z Przemkiem udaliśmy się do szpitala na rutynową kontrolę. Na szczęście żaden z nas nie ucierpiał, skończyło się na drobnych potłuczeniach. Jeszcze więcej szczęścia mieli kibice stojący przy oesie, którzy minęli się z naszym autem o centymetry. Teraz czas na odpoczynek i przemyślenia – czytamy na profilu Pieniążka na Facebooku.

Bardzo szkoda, że Polakom nie uda się wziąć udziału w Rajdzie Finlandii. Jest to najszybsza runda w kalendarzu, nieporównywalna z żadną inną imprezą. Zdobyte tutaj doświadczenie mogłoby zaowocować w kolejnych latach, jednak trzeba mieć nadzieję, że Łukasz i Przemek już podczas następnego rajdu pojawią się na starcie, pełni energii i chęci do walki.