Nowa procedura startowa kłopotliwa dla zespołów

Autor: | 14 sierpnia 2015

Fot. Mercedes F1/ FB

Fot. Mercedes F1/ FB

n

Zespoły obawiają się, że wprowadzenie nowej procedury startowej podczas weekendu na torze Spa może okazać się nie do końca przemyślane.

n

Nowe przepisy, które zostaną wprowadzone po raz pierwszy od Grand Prix Belgii mają na celu zrezygnowanie z niektórych rozwiązań technicznych. Jednak zespoły są zaniepokojone wprowadzeniem nowej procedury i obawiają się, że nie było wystarczająco dużo czasu na przygotowanie.

n

– Niektórzy inżynierowie przewidują, że na starcie będzie zamieszanie – powiedział reporter Auto Motor und Sport, Michael Schmidt dodając, że FIA ​​została zasypana pytaniami od zespołów w ciągu ostatnich kilku tygodni, którzy poszukują wyjaśnień na temat co jest dozwolone, a co nie.

n

Szef Mercedesa Toto Wolff powiedział ostatnio, że słabe starty Hamiltona i Rosberga w ostatnim miesiącu były wynikiem wczesnych przygotowań zespołu do nowej procedury startowej. Natomiast Max Verstappen zapytany czy obawia się nowego przepisu, odpowiedział: „Nie, ta zasada obowiązuje wszystkich. Oglądałem wyścigi z lat ubiegłych i to nie jest łatwe. Trzeba znaleźć odpowiednie obroty, a następnie dobrze zareagować. Potem dochodzi uślizg kół, który trzeba kontrolować, więc to nie jest takie proste”.

n

Główna zasada mówi, że ustawienia sprzęgła nie mogą być zmieniane po wyjeździe z pit lane aż do rozpoczęcia wyścigu. Dodatkowo ograniczona będzie łączność między zespołem, a kierowcą do prostych komunikatów. Ten czynnik może spowodować falę awarii sprzęgła w trakcie wyścigu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *