Johann Zarco na liście kandydatów do Suzuki

Autor: | 13 maja 2016

Aktualny mistrz świata Moto2 może w przyszłym sezonie występować w barwach Suzuki, nawet gdyby Maverick Vinales postanowił nie opuszczać swojej obecnej ekipy.

Francuz pozostał po zdobyciu w ubiegłym roku mistrzowskiego tytułu w pośredniej klasie, by walczyć o jego obronę. Chciałby tym samym dołączyć do Daniego Pedrosy i Jorge Lorenzo, którzy 2 lata z rzędu stawali na najwyższym podium sezonu i przenieśli się wówczas do MotoGP.

Suzuki przymierza się do nawiązania współpracy z Johannem Zarco w królewskiej kategorii i postanowiło dać mu możliwość testowania motocykla GSX-RR w Japonii i reprezentowania marki w 8-godzinnym wyścigu na torze Suzuka w lipcu. Tym samym chce przybliżyć specyfikację maszyny, na której w przyszłym sezonie startowałby Francuz.

Transfer Zarco do MotoGP byłby nawet możliwy, gdyby zarówno Maverick Vinales, jak i Aleix Espargaro pozostali na przyszły sezon w Suzuki. Firma planuje bowiem dostarczyć motocykl satelickiemu zespołowi i wówczas w takim startowałby Francuz.

– Znalazłem z Suzuki sposób do przetestowania z nimi motocyklu MotoGP w Japonii i jest to miła okazja – wyznał aktualny mistrz świata Moto2.

– Również zapytali mnie, czy mogę zrobić 8 Godzin. Jest to wyścig wytrzymałościowy i nigdy w takim nie brałem udziału, więc powiedziałem tak. Dobrze jest spróbować takiego wyścigu i być częścią Suzuki i zrobić to najlepiej jak to tylko możliwe, uczyć się i mieć nadzieję być z Suzuki w 2017 roku – mówił Johann Zarco. – Jest to również część pracy na to lato, aby udowodnić, co mogę zrobić i spełnić marzenie, aby wejść do MotoGP.